Lexus
Źródło: Lexus

Lexus planuje nowy elektryczny samochód. Wykorzysta w nim nowy, rewolucyjny napęd

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Grudnia 2020

Lexus idzie na całość. Firma informuje, że prace nad nowym, elektrycznym pojazdem są już na bardzo zaawansowanym etapie. Pierwsze doniesienia na temat wyglądu oraz strony technicznej zostały już ujawnione. Przedstawiciele marki sądzą, że nowoczesne rozwiązania spowodują, że nowy pojazd zrewolucjonizuje motoryzacje.

Lexus ogłosił nowy, elektryczny model. Pojazd ma zrewolucjonizować motoryzację.

Lexus kojarzy się każdemu fanowi motoryzacji z wprowadzaniem nowoczesnych technologii oraz solidności wykonania pojazdów. Japońska marka chce podtrzymać dobrą opinię, wypuszczając nowy, elektryczny model.

Koncern bez wytchnienia pracuje nad ukończeniem swojego nowego elektryka. W pojeździe wykorzystany zostanie specjalny napęd Direct4, który ma być prawdziwą rewolucją.

Nowy model będzie pierwszym samochodem marki, który od podstaw zostanie stworzy jako elektryk.

W opinii wielu osób powiązanych z Lexusem, koncepcyjny model LF30 pokazał, jak może wyglądać nowy elektryk rodem z japońskich fabryk. Warto dodać, że pojazd będzie rozpatrywany jako melodia przyszłości. Świadczy o tym specjalne oznakowanie LF30, które może sugerować rok wprowadzenia auta na światowe salony.

<em> Zobacz także </em> Kierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandat

Na ten moment, samochód został pokazany jako tajemniczy teaser, który nie zaspokaja apetytów fanów marki na całym świecie. Jak wiadomo nie od dziś, Lexus potrafi należycie zaspokoić swoich klientów

Japońcy inżynierowi poinformowali o napędzie nowego auta. Ma nim być specjalny system Direct4. Jak sama nazwa wskazuje, ma on dystrybuować moc na wszystkie cztery koła. Wszystko za pomocą specjalnej e-osi.

<em> Teksty wybrane dla Ciebie </em>

Lexus podkreśla, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Wielu przyszłych klientów będzie bardzo zadowolonych.

Wszystko pozwala bardzo precyzyjnie sterować stopniem energii, a także odwrotnego do niej procesu, czyli jej odzyskiwaniem w sposób indywidualny dla każdego z czterech kół.

Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachTragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachCzytaj dalej

Takowe rozwiązanie znacząco poprawi dynamikę w zakrętach, a także aspekty takie jak pewność prowadzenia oraz stabilność pojazdu.

Nie wiemy dokładnie, kiedy elektryczny samochód rodem z Japonii wyjedzie na światowe drogi. Premiera w formie prototypu jest planowana na pierwszy kwartał 2021 roku.

Jak podaje Autokult, praktycznie takie same specyfikacje mają być wykorzystywane również w modelach hybrydowych na tych osiach, które są zasilane napędem elektrycznym w układzie E-Four.

<em> Zobacz także w naszych serwisach </em>

Następny artykuł