ZDrogi.pl
Youtube

Youtube

Lekkomyślny kierowca BMW potrącił 11-latkę. Dziewczynka przebiegała przez pasy - Wideo

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Przerażający wypadek na przejściu dla pieszych. Nierozważny kierowca BMW z wielką siłą potrącił dziewczynkę przebiegającą przez pasy. Poszkodowana nastolatka przeleciała kilkanaście metrów i z wielką siłą uderzyła o asfalt.

Brak skupienia, a także odpowiedniej uwagi podczas jazdy mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Na bezmyślność zmotoryzowanych szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowią zdecydowaną większość śmiertelnych ofiar.

Do przerażającego zdarzenia doszło w poniedziałek 31 maja w rosyjskiej miejscowości  Bałakow w obwodzie saratowskim. Zwykły powrót ze szkoły przemienił się w prawdziwy koszmar.

Moment tego koszmarnego incydentu został zarejestrowany przez kamerę umiejscowioną w autobusie szkolnym. Na nagraniu widać jak masywne BMW z wielką siłą wjeżdża w pieszą, która biegiem pokonuje ruchliwą drogę.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Impet uderzenia był ogromny. Świadczy o tym fakt, że 11-letnia dziewczynka przeleciała ponad 10 metrów. Incydent miał miejsce na przejściu dla pieszych.

Na wideo widać, że na pasy weszły dwie młode uczennice, które chciały szybko pokonać ruchliwy odcinek drogi. Niestety, ale jedna z nich zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie.

Dziewczynka nie upewniła się, czy może w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę. Chwilę później doszło do koszmarnego zdarzenia.

Poszkodowana 11-latka z ciężkimi obrażeniami trafiła do lokalnej placówki medycznej. Wiadomo, że przeszła operację, ma liczne złamania, a także jest w śpiączce.

Miejscowa policja ustaliła, że za kierownicą BMW X5, które powaliło dziewczynkę, znajdował się 47-latek.

Z nagrania można wywnioskować, że kierujący autobusem zwolnił przez przejściem, by przepuścić dziewczynki. Niestety, ale kierujący BMW zlekceważył potencjalne niebezpieczeństwo, nie zwolnił przed pasami, a następnie potrącił 11-latkę.

Sprawą potrącenia zajmą się lokalne służby, które będą starały się ustalić dokładne przyczyny, jak i okoliczności tego zdarzenia.

Warto zaznaczyć, że przebieganie przez jezdnię jest oznaką skrajnej nieodpowiedzialności, aczkolwiek ten fakt nie zwalnia kierowcy z obowiązku zachowania wszelkich środków ostrożności, szczególnie w okolicy przejścia dla pieszych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >