ZDrogi.pl
Collecting Cars

Collecting Cars

Legendarne Subaru Impreza WRC może trafić w twoje ręce. Cena dosłownie zwala z nóg

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wyjątkowy egzemplarz Subaru Impreza S6 Wrc został wystawiony na sprzedaż. Pojazd, który został określony mianem najbardziej oryginalnego samochodu wyścigowego WRC na świecie, może trafić w twoje ręce. Jedyną wadą pozostaje niezwykle zaporowa cena.

Nie trzeba zbytnio podkreślać, że słynna seria WRC ma na całym świecie miliony oddanych fanów. Sympatycy mocnych wrażeń oraz ostrej rywalizacji na wyścigowych trasach mogą być zadowoleni, ponieważ do sprzedaży trafił wyjątkowy egzemplarz Subaru Imprezy.

Nie odkryjemy Ameryki, pisząc, że zdecydowana większość samochodów wyścigowych ma za sobą ciężką przeszłość. Część z nich została całkowicie rozbita, część poddana licznym zabiegom renowacyjnym. Niewielka ilość zdołała zachować się w dobrym, aczkolwiek wiarygodnym stanie, który w realny sposób oddawałby ducha wyścigowej rywalizacji.

W tym aspekcie, niekwestionowanym liderem jest wyjątkowy model Subaru Impreza S6 WRC, należący do nieżyjącego już Richarda Burnsa.

porsche-918-zderzenie

Wielka Brytania. Warte 5 mln zł Porsche 918 uderza tyłem w Porsche 911 - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że samochód brał udział w Tour de Corse, Rallye Sanremo i Network Q Rally of Great Britain podczas sezonu WRC 2000.

Samochód trafił do kolekcji, prosto z linii metry słynnego Network Q Rally GB 2000. Jego nabywca zdecydował się zachować jego oryginalny stan, a co za tym idzie pozostawić wszelkie uszkodzenia.

Collecting Cars

Collecting Cars

Widoczne są uszkodzenia bocznych listew, brakujące lusterka boczne, a także kilka innych niedoskonałości, które pokazują, że jest to samochód wyścigowy, a król wystaw i bankietów.

Collecting Cars

Collecting Cars

Warto zaznaczyć, że Impreza od 3 lat znajduje się w prywatnej kolekcji. Pojazd jest w pełni sprawny i był wykorzystywany podczas wielu pokazów.

Collecting Cars

Collecting Cars

Wyjątkowy egzemplarz jest dostępny do licytacji na stronie Collecting Cars. Aktualna oferta (24.05.2021) wynosi 410 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam niebagatelną kwotę 2128443 złotych. Warto zaznaczyć, że do końca licytacji pozostało jedynie 6 dni.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

BMW serii 3 w wersji e46 – jedna z najbardziej docenianych generacji

Katalog pojazdów

BMW serii 3 w wersji e46 - jedna z najbardziej docenianych generacji

Czytaj więcej >
Opel Vectra C – ostatnia wersja modelowa

Katalog pojazdów

Opel Vectra C - ostatnia wersja modelowa

Czytaj więcej >
Toyota Corolla – ikona japońskiej motoryzacji

Katalog pojazdów

Toyota Corolla - ikona japońskiej motoryzacji

Czytaj więcej >
Toyota Auris – niepotrzebny następca Corolli

Katalog pojazdów

Toyota Auris - niepotrzebny następca Corolli

Czytaj więcej >
Toyota Avensis - niezawodne i funkcjonalne auto dla klasy średniej

Katalog pojazdów

Toyota Avensis - niezawodne i funkcjonalne auto dla klasy średniej

Czytaj więcej >
Audi A3 – dynamiczna i charakterna

Katalog pojazdów

Audi A3 - dynamiczny i charakterny kompakt

Czytaj więcej >