ZDrogi.pl
Collecting Cars

Collecting Cars

Legendarne Subaru Impreza WRC może trafić w twoje ręce. Cena dosłownie zwala z nóg

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wyjątkowy egzemplarz Subaru Impreza S6 Wrc został wystawiony na sprzedaż. Pojazd, który został określony mianem najbardziej oryginalnego samochodu wyścigowego WRC na świecie, może trafić w twoje ręce. Jedyną wadą pozostaje niezwykle zaporowa cena.

Nie trzeba zbytnio podkreślać, że słynna seria WRC ma na całym świecie miliony oddanych fanów. Sympatycy mocnych wrażeń oraz ostrej rywalizacji na wyścigowych trasach mogą być zadowoleni, ponieważ do sprzedaży trafił wyjątkowy egzemplarz Subaru Imprezy.

Nie odkryjemy Ameryki, pisząc, że zdecydowana większość samochodów wyścigowych ma za sobą ciężką przeszłość. Część z nich została całkowicie rozbita, część poddana licznym zabiegom renowacyjnym. Niewielka ilość zdołała zachować się w dobrym, aczkolwiek wiarygodnym stanie, który w realny sposób oddawałby ducha wyścigowej rywalizacji.

W tym aspekcie, niekwestionowanym liderem jest wyjątkowy model Subaru Impreza S6 WRC, należący do nieżyjącego już Richarda Burnsa.

porsche-918-zderzenie

Wielka Brytania. Warte 5 mln zł Porsche 918 uderza tyłem w Porsche 911 - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że samochód brał udział w Tour de Corse, Rallye Sanremo i Network Q Rally of Great Britain podczas sezonu WRC 2000.

Samochód trafił do kolekcji, prosto z linii metry słynnego Network Q Rally GB 2000. Jego nabywca zdecydował się zachować jego oryginalny stan, a co za tym idzie pozostawić wszelkie uszkodzenia.

Collecting Cars

Collecting Cars

Widoczne są uszkodzenia bocznych listew, brakujące lusterka boczne, a także kilka innych niedoskonałości, które pokazują, że jest to samochód wyścigowy, a król wystaw i bankietów.

Collecting Cars

Collecting Cars

Warto zaznaczyć, że Impreza od 3 lat znajduje się w prywatnej kolekcji. Pojazd jest w pełni sprawny i był wykorzystywany podczas wielu pokazów.

Collecting Cars

Collecting Cars

Wyjątkowy egzemplarz jest dostępny do licytacji na stronie Collecting Cars. Aktualna oferta (24.05.2021) wynosi 410 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam niebagatelną kwotę 2128443 złotych. Warto zaznaczyć, że do końca licytacji pozostało jedynie 6 dni.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Piotr Dutka

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km

Czytaj więcej >
Volkswagen

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów

Czytaj więcej >
Honda Tampa

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów

Czytaj więcej >
Materiały Prasowe

Katalog pojazdów

Mercedes zaprezentował elektryczną Gelendę

Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Oto Mercedes-Maybach EQS Concept. Elektryczny SUV ma być gratką dla fanów luksusu

Czytaj więcej >
Zimny rozruch bugatti bolide. Dźwięk robi piorunujące wrażenie

Katalog pojazdów

Zimny rozruch bugatti bolide. Bezcenna reakcja gapiów - Wideo

Czytaj więcej >