ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Legendarne Subaru Impreza WRC może trafić w twoje ręce. Cena dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:55

Legendarne Subaru Impreza WRC może trafić w twoje ręce. Cena dosłownie zwala z nóg

Collecting Cars
Collecting Cars

Wyjątkowy egzemplarz Subaru Impreza S6 Wrc został wystawiony na sprzedaż. Pojazd, który został określony mianem najbardziej oryginalnego samochodu wyścigowego WRC na świecie, może trafić w twoje ręce. Jedyną wadą pozostaje niezwykle zaporowa cena.

Nie trzeba zbytnio podkreślać, że słynna seria WRC ma na całym świecie miliony oddanych fanów. Sympatycy mocnych wrażeń oraz ostrej rywalizacji na wyścigowych trasach mogą być zadowoleni, ponieważ do sprzedaży trafił wyjątkowy egzemplarz Subaru Imprezy.

Nie odkryjemy Ameryki, pisząc, że zdecydowana większość samochodów wyścigowych ma za sobą ciężką przeszłość. Część z nich została całkowicie rozbita, część poddana licznym zabiegom renowacyjnym. Niewielka ilość zdołała zachować się w dobrym, aczkolwiek wiarygodnym stanie, który w realny sposób oddawałby ducha wyścigowej rywalizacji.

W tym aspekcie, niekwestionowanym liderem jest wyjątkowy model Subaru Impreza S6 WRC, należący do nieżyjącego już Richarda Burnsa.

Warto podkreślić, że samochód brał udział w Tour de Corse, Rallye Sanremo i Network Q Rally of Great Britain podczas sezonu WRC 2000.

Samochód trafił do kolekcji, prosto z linii metry słynnego Network Q Rally GB 2000. Jego nabywca zdecydował się zachować jego oryginalny stan, a co za tym idzie pozostawić wszelkie uszkodzenia.

>

Widoczne są uszkodzenia bocznych listew, brakujące lusterka boczne, a także kilka innych niedoskonałości, które pokazują, że jest to samochód wyścigowy, a król wystaw i bankietów.

>

Warto zaznaczyć, że Impreza od 3 lat znajduje się w prywatnej kolekcji. Pojazd jest w pełni sprawny i był wykorzystywany podczas wielu pokazów.

>

Wyjątkowy egzemplarz jest dostępny do licytacji na stronie Collecting Cars. Aktualna oferta (24.05.2021) wynosi 410 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam niebagatelną kwotę 2128443 złotych. Warto zaznaczyć, że do końca licytacji pozostało jedynie 6 dni.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl