ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Legendarne Subaru Collina McRae zmieniło właściciela. Cena dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Legendarne Subaru Collina McRae zmieniło właściciela. Cena dosłownie zwala z nóg

.
Lloyd Auctions

Subaru Impreza 555 to niekwestionowana legenda motorsportu. Tą wyjątkową konstrukcją przez wiele lat ścigał się legendarny Collin McRae. Jeden z egzemplarzy tego wyjątkowego auta trafił na sprzedaż. Nowy właściciel zapłacił za niego bajeczną kwotę.

Nie jest żadną tajemnicą, że Subaru Impreza 555 to jeden z najbardziej znanych pojazdów w całym świecie motorsportu. Wiele osób kojarzy ją w głównej mierze ze względu na nieżyjącego już Collina McRae. To właśnie dzięki postawie wybitnego Szkota, japoński samochód jest uznawany za ikonę sportów wyścigowych.

Nie tak dawno, na sprzedaż trafił wyjątkowy egzemplarz, w który przez wiele lat rywalizował wyżej wspomniany McRae oraz Carlos Sainz. Warto podkreślić, że mówimy o dwóch mistrzach świata.

>

Co ciekawe, samochód, który trafił na aukcję, jest jednym z kilkudziesięciu wyprodukowanych modeli. Ten konkretny egzemplarz tuż po zakończeniu swoich startów miał jedynie dwóch właścicieli.

Niestety, ale ostatnie 10 lat, pojazd spędził w jednej z australijskich stodół.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Taki stan rzeczy w wydatny sposób wpłynął na kondycję pojazdu. Na szczęście, pojazd został kompleksowo odrestaurowany, dzięki czemu powrócił on niemal do fabrycznego stanu.

>

Niekwestionowana perełka motorsportu, bardzo szybko znalazła nowego właściciela. Samochód został sprzedany za niemal 2 miliony złotych.

Nabywca zdecydował się na nietypową metodę płatności.

Kupiec postanowił iść z duchem czasu i za swój zakup zapłacił bitcoinami.

Jak wskazuje dom aukcyjny, fakt szybkiej sprzedaży nie był zaskakujący. Dużo więcej kontrowersji wywołała metoda sprzedaży pojazdu, która dla wielu osób może być po prostu nieintuicyjna i niejasna.

>

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Powiązane