Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Źródło: Materiały Policyjne

Postanowiła w trakcie jazdy poprawić włosy. Nie uwierzysz, ile miała na liczniku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Września 2020

Kobieta gnając ulicą Ciechanowską w Konopkach (woj. mazowieckie) postanowiła poprawić fryzurę. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Nieodpowiedzialne zachowanie kierującej Volvo mogło skończyć się tragicznie.

Kierująca Volvo kobieta zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka Seatem Leonem, który jechał zgodnie z przepisami. Wszystko dlatego, że w trakcie jazdy kobieta poprawiała włosy.

Niewiele brakowało, by wypadek skończył się tragedią.

Kobieta spowodowała wypadek przez własną nieodpowiedzialność.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

W sobotę 11 września przed godz. 7 rano na ulicy Ciechanowskiej w Konopkach (woj. mazowieckie) doszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego. Kierująca Volvo 36-letnia kobieta uderzyła w przydrożną barierę ochronną, odbiła się od niej i uderzyła czołowo w jadącego z naprzeciwka Seata.

33-letni mieszkaniec Olsztyna nie miał czasu na reakcję. W wyniku wypadku stracił niemal pół auta.

Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzuręKobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Materiały Policyjne

Kobieta poprawiała włosy w trakcie jazdy. Straciła koncentrację.

W rozmowie z policjantami kierująca próbowała wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Stwierdziła, że jadąc z dużą prędkością, poprawiała włosy, w trakcie spadły jej okulary, co spowodowało chwilową dekoncentrację.
Prędkościomierz w Volvo w chwili wypadku wskazywał 135 km/h. W tym miejscu na drodze obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu po chwili zjawili się ratownicy. Kierowca Seata z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Mławie. 36-letnia mieszkanka Ciechanowa, która prowadziła Volvo, nie odniosła w wypadku żadnych obrażeń.

Mławska policja podkreśliła, że niewiele brakowało, by to zdarzenie skończyło się tragedią. Zaapelowała także do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość i brak koncentracji na mogą być zgubne.

Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzuręKobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Materiały Policyjne

Nawet chwilowa dekoncentracja za kierownicą, mogą doprowadzić do niebezpiecznego wypadku.

Następny artykuł