Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Źródło: Materiały Policyjne

Postanowiła w trakcie jazdy poprawić włosy. Nie uwierzysz, ile miała na liczniku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Września 2020

Kobieta gnając ulicą Ciechanowską w Konopkach (woj. mazowieckie) postanowiła poprawić fryzurę. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Nieodpowiedzialne zachowanie kierującej Volvo mogło skończyć się tragicznie.

Kierująca Volvo kobieta zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka Seatem Leonem, który jechał zgodnie z przepisami. Wszystko dlatego, że w trakcie jazdy kobieta poprawiała włosy.

Niewiele brakowało, by wypadek skończył się tragedią.

Kobieta spowodowała wypadek przez własną nieodpowiedzialność.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

W sobotę 11 września przed godz. 7 rano na ulicy Ciechanowskiej w Konopkach (woj. mazowieckie) doszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego. Kierująca Volvo 36-letnia kobieta uderzyła w przydrożną barierę ochronną, odbiła się od niej i uderzyła czołowo w jadącego z naprzeciwka Seata.

33-letni mieszkaniec Olsztyna nie miał czasu na reakcję. W wyniku wypadku stracił niemal pół auta.

Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzuręKobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Materiały Policyjne

Kobieta poprawiała włosy w trakcie jazdy. Straciła koncentrację.

W rozmowie z policjantami kierująca próbowała wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Stwierdziła, że jadąc z dużą prędkością, poprawiała włosy, w trakcie spadły jej okulary, co spowodowało chwilową dekoncentrację.
Prędkościomierz w Volvo w chwili wypadku wskazywał 135 km/h. W tym miejscu na drodze obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu po chwili zjawili się ratownicy. Kierowca Seata z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Mławie. 36-letnia mieszkanka Ciechanowa, która prowadziła Volvo, nie odniosła w wypadku żadnych obrażeń.

Mławska policja podkreśliła, że niewiele brakowało, by to zdarzenie skończyło się tragedią. Zaapelowała także do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość i brak koncentracji na mogą być zgubne.

Kobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzuręKobieta w trakcie jazdy poprawiała fryzurę
Materiały Policyjne

Nawet chwilowa dekoncentracja za kierownicą, mogą doprowadzić do niebezpiecznego wypadku.

Następny artykuł