Kierowca BMW
Źródło: Reddit/Idiots in car

Kierowca BMW M4 miał ogromne szczęście. Brawurowe hamowanie przy 280 km/h - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Grudnia 2020

Kierowca BMW M4 miał sporo szczęścia. Musiał wyhamować swój samochód przy niebagatelnej prędkości 280 km/h. Kompletnie nieodpowiedzialna decyzja jednego z kierowców jadących niemiecką autostradą mogła mieć poważne konsekwencje.

Kierowca BMW może mówić o ogromnym szczęściu. Wyhamował swój pojazd przy 280 km/h. O krok od wielkiej tragedii.

Niemieckie autostrady od lat rozbudzają wyobraźnię i powodują wśród wielu kierowców szybsze bicie serca. Niebagatelne prędkości osiągane na tamtejszych trasach są znane na całym świecie.

Niektórzy kierujący wykorzystują je jako swego rodzaju, tester sportowych samochodów. Osiąganie zabójczych prędkości za naszą zachodnią granicą to swojego rodzaju normalność.

Pewien kierowca BMW M4 postanowił sprawdzić swój pojazd. W związku z tym wdepnął gaz do dechy i zdecydował się poruszać lewym pasem ruchu.

Prędkość, która osiągnął robi wrażenie.280 km/h podczas przejażdżki ruchliwą autostradą, to dobry wynik. Niestety, ale jego sielankowa, szybka jazda mogła zakończyć się dramatem.

Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie. Dwie młode osoby zginęły w strasznych okolicznościachTragiczny wypadek na Opolszczyźnie. Dwie młode osoby zginęły w strasznych okolicznościachCzytaj dalej

W pewnym momencie na lewy pas zjechała osobowa Mazda, której kierowca postanowił się na manewr wyprzedzania w nieodpowiednim momencie. Kierujący najpewniej nie zwrócił uwagi na lusterka i ten jeden błąd mógł doprowadzić do wielkiej tragedii.

Kierowca BMW miał sporo szczęścia. Błąd innego uczestnika ruchu mógł doprowadzić do katastrofy.

Właściciel BMW M4 był zmuszony wyhamować swój pojazd w bardzo szybki sposób. Na całe szczęście, ta sztuka się mu udała i mógł bezpiecznie kontynuować dalszą jazdę.

Warto podkreślić, że jazda z tak wielką prędkością jest skrajnie nieodpowiedzialna. Najmniejsza pomyłka może być tą ostatnią. W tym miejscu trzeba dodać również, że zarówno na autostradzie czy też publicznej drodze, zawsze należy zachować należytą uwagę.

BMW M4 Almost Crashes at 280km/h (173 mph) on Autobahn! from r/IdiotsInCars

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł