Kierowca utknął Passatem na barierce
Źródło: Materiały Policyjne

Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Września 2020

Kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na barierkę energochłonną. Jego pojazd zawisł na niej na dobre. Nie wiedząc, co począć, kierowca udał się po pomoc na najbliższy komisariat policji. Już z niego nie wyszedł.

Kierowca Volkswagena Passata, w trakcie jazdy wpadł w poślizg na łuku drogi. Samochód zjechał na pobocze, po czym wpadł na barierę energochłonną i się na niej zawiesił.

Mężczyzna wysiadł z pojazdu i poszedł do najbliższego komisariatu policji po pomoc.

Już nie wyszedł - trafił do policyjnego aresztu.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Kierowca utknął Passatem na barierceKierowca utknął Passatem na barierce
Materiały Policyjne

Do zdarzenia doszło 20 września w Kurowie (woj. lubelskie). Kierowca Volkswagena Passata najechał na barierę energochłonną i po przejechaniu po niej kilkudziesięciu metrów, zawisł na dobre. Gdy zorientował się, co się stało, wysiadł z pojazdu i poszedł do miejscowego komisariatu. Dzielnicowemu wyjaśnił, że zasnął za kierownicą i obudził się, gdy uderzył w barierkę.

Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Wideo - Przerażający wypadek na zakręcie mistrzów w Rudzie ŚląskiejWideo - Przerażający wypadek na zakręcie mistrzów w Rudzie ŚląskiejCzytaj dalej

Na komisariacie rutynowo wykonano badanie alkomatem, które wyjaśniło przyczynę zdarzenia. 39-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn był nietrzeźwy - urządzenie wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca nie opuścił komendy i trafił do aresztu. Za jazdę pod wpływem alkoholu zatrzymano mu prawo jazdy. 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Odpowie również za spowodowanie kolizji.

Kierowca utknął Passatem na barierceKierowca utknął Passatem na barierce
Materiały Policyjne

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł