Kierowca BMW spowodował wypadek po narkotykach
Źródło: Materiały Policyjne

Kierowca rozwalił swoje BMW. Okazało się, że 24-latek w ogóle nie powinien prowadzić

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Sierpnia 2020

Kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta. Wskutek tego wjechał w tył Audi. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi, ale zachowanie kierującego BMW budziło pewne podejrzenia mundurowych.

18 sierpnia około godzin 9 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Siennej z Kolejową w Sokółce (woj. podlaskie).
Zdaniem biegłych kierowca BMW nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego Audi i uderzył w tył pojazdu. Jak potem wykazały badania - nic dziwnego. 24-latek nie powinien w ogóle wsiadać „za kółko".

Kierowca BMW wjechał w tył Audi. Kierowcy byli trzeźwi.

Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiMandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiCzytaj dalej

W zdarzeniu brał udział samochód marki BMW oraz Audi. Z ustaleń biegłych wynika, że kierujący czerwonym BMW serii 3 (E36) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta. Wskutek tego wjechał w tył Audi.

Badanie na obecność alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Zachowanie kierującego BMW jednak budziło pewne podejrzenia mundurowych, dlatego biegli pokusili się o wykonanie badania narkotesterem.

Po chwili było jasne, co było przyczyną całego zamieszania. W organizmie 24-letniego kierowcy BMW wykryto marihuanę i amfetaminę.

Kierowca BMW spowodował wypadek po narkotykachKierowca BMW spowodował wypadek po narkotykach
Materiały Policyjne

W wyniku kolizji BMW zostało poważnie uszkodzone. W związku z tym funkcjonariusze zmuszeni byli do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i odholowania pojazdu. Za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, młodemu kierowcy mogą grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Kierowca, który spowodował wypadek okazał się wcześniej zażywać amfetaminę oraz marihuanę.

Zobacz także:

1. Wideo - Kompletnie pijana kobieta mknęła do pracy 169 km/h. Zdążyła wyprzedzić policyjny radiowóz
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
4. Wideo- Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
5. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia
6. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo

Następny artykuł