Kierowca narażony na złodzieja
Źródło: stacja paliw

Kierowco, nawet tankując, musisz mieć się na baczności. Złodzieje posiadają nową, groźną metodę kradzieży

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Września 2020

Kierowca bardzo często może stać się ofiarą groźnego oszustwa. Do takiej sytuacji może dojść nawet na stacji paliw. Złodzieje posiadają nową niezwykle groźną, jak i skuteczną metodę na okradanie innych. Jedno jest pewne. Trzeba bardzo uważać, by nie paść ich ofiarą.

Kierowca narażony nawet podczas tankowania. Złodzieje mają nową, groźną metodę kradzieży.

Warto podkreślić, że do tej niezwykle nieprzyjemnej sytuacji doszło w Szwecji, jednak to kwestia czasu aż polscy złodzieje zaczną stosować tę metodę. Kierowcy muszą się mieć na baczności.

Złodzieje tym razem upodobali sobie stacje paliw. Oszustwo jest bardzo ciężkie do wykrycia i może mieć dla nas przykre konsekwencje o ile nie będziemy uważać.

Dzisiaj grzeje:

1. Niebezpieczni kierowcy muszą się mieć na baczności. Nowe przepisy drogowe są bezlitosne. Będzie im grozić nawet dożywocie

2. Z dnia na dzień zaostrzono ważny zakaz. Ministerstwo Zdrowia nagle podjęło kluczową decyzję

3. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Do oszustwa dochodzi na stanowiskach bezobsługowych. Stacje paliw bardzo często inwestują w takie rozwiązanie, by ograniczyć kolejki do kas. W dobie pandemii takie rozwiązanie jest niezwykle bezpieczne.

Kierowca podjeżdża tankuje paliw, płaci i odjeżdża. Nie do końca. Czasami może zostać również okradziony. Takowe stanowiska przy dystrybutorach zostały wyposażone przez szwedzkich złodziei w rozbudowane skanery kart, podobne do tych występujących w bankomatach.

Wideo - Legendarny Fiat 125p z silnikiem 2.0. Ten tuning robi wrażenieWideo - Legendarny Fiat 125p z silnikiem 2.0. Ten tuning robi wrażenieCzytaj dalej

W bliskiej odległości od stacji znajdują się złodzieje z laptopem. Tak na bieżąco skanują karty. Kierowcy muszą się mieć na baczności i bardzo uważać o ile nie chcą zostać ofiarami kreatywnych złodziei.

Zobacz także:

1. Pani Joanna żyła w ciągłym strachu o życie swojej mamy i małego Kajetana. Porażające warunki życia, ekipa "Nasz nowy dom" musiała interweniować

2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano

3. Od 2021 roku wzrosną kary dla kierowców. Nawet do ponad 8 tysięcy złotych

4. Wideo - Dramatyczny wypadek. Drzewo spadło na samochód. Gałąź wbiła się pasażerce w szyję

5. Wideo - Kobieta z Seicento zapomniała zwolnić „ręczny”. Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia

6. Pracodawca może zwolnić pracownika za odmowę szczepienia? Tak, to prawda

Następny artykuł