Kierowca BMW jechał z niedokręconym kołem
Źródło: Materiały Policyjne

Kierowca BMW prawie zgubił koło. Został zatrzymany przez policję - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Grudnia 2020

Kierowca BMW może mówić o ogromnym szczęściu. Funkcjonariusze w porę dostrzegli problem, który mógł doprowadzić do tragicznego wypadku. Miał też pecha, ponieważ na jaw wyszedł fakt, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia należący do elitarnej grupy SPEED, zatrzymali kierowcę BMW, w którego aucie odkręciło się koło.

Policjanci prowadzili kontrole w miejscowości Nowe Marzy w okolicach bramek na autostradzie A1. Obserwując wjeżdżające auta, w pewnym momencie zauważyli, że z przedniego lewego koła BMW wypadają śruby mocujące felgę.

Funkcjonariusze, zdając sobie sprawę, że urwanie koła na autostradzie może zakończyć się tragicznym wypadkiem, ruszyli za kierowcą BMW. Na udostępnionym przez policję nagraniu z wideo rejestratora widać, że niewiele brakowało, a koło odkręciłoby się całkowicie.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Zatrzymany kierowca BMW przyznał, że niedawno zmieniał opony na zimowe i to najprawdopodobniej było przyczyną odkręcania się koła podczas jazdy. Warto pamiętać, aby, po ponownym założeniu kół i przejechaniu kilkunastu kilometrów, sprawdzić, czy śruby się nie poluzowały i ewentualnie je dokręcić.

Nic jednak nie usprawiedliwia kierowcy. Odkręcenie się koła nie dzieje się nagle i bezobjawowo. Luźne śruby mocno hałasują, obijając się o felgi podczas jazdy, a jeśli odkręca się przednie koło, na kierownicy czuć wyraźne drgania. Kierujący powinien czym prędzej skontrolować przyczynę problemu - do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść!

Kierowca BMW może mówić o ogromnym szczęściu, że policjanci w porę dostrzegli problem. Gdyby nie oni, mogłoby dojść do tragedii. Miał też jednak „pecha”, ponieważ okazało się, że 53-latek nie ma uprawnień do kierowania samochodem. W związku z powyższym na mężczyznę nałożony został mandat karny.

Kierowca był trzeźwy. Należy pamiętać, że nie jesteśmy na drodze sami - nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło uderzyć w innych uczestników ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł