Kierowca Lawety
Źródło: wheels

Nietrzeźwy Ukrainiec uciekał przed kierowcą lawety, którą wcześniej wezwał. Powód odbiera mowę

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Listopada 2020

Kierowca pewnej lawety z Wrocławia bardzo długo będzie pamiętał datę 12 listopada. Wszystko przez sporą ilość nerwów, które kosztowało go pewne wezwanie. Ten dzień na długo zapamięta również obywatel Ukrainy, którego nieodpowiedzialność jest zatrważająca.

Kierowca z Ukrainy kontra laweta. Nietypowa sytuacja z Wrocławia udowadnia, że na polskich drogach można spodziewać się wszystkiego.

12 listopada we Wrocławiu doszło do bardzo nietypowej, wręcz kuriozalnej sytuacji. Pewien operator lawety został wezwany by z wyciągnąć z rowu pojazd marki Suzuki. Jak się później okazało, z pozoru normalne zgłoszenie przerodziło się w prawdziwe kino akcji.

Interwencja kosztowała kierowcę lawety sporo nerwów oraz stresu, a dzień 12 listopada będzie pamiętał przez bardzo długi czas.

Dzisiaj grzeje:

1. Piesi uciekali w popłochu przed kierowcą Skody. Stracił prawo jazdy przez jeden szczegół

2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży

3. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo

Niepokojąco zaczęło się w momencie, gdy mężczyzna wykonał swoją pracę i wyciągnął pojazd na drogę. Wówczas okazało się, że właściciel Suzuki nie ma pieniędzy by zapłacić za niezbędną pomoc.

Ukrainiec wsiadł do pojazdu i zaczął uciekać przed operatorem lawety. Warto podkreślić, że było czuć od niego silną woń alkoholu. Poszkodowany, pomimo chwilowego szoku oraz dezorientacji, postanowił działać.

Nie warto łamać przepisów przy policji. Reakcja mundurowych mogła być tylko jedna - WideoNie warto łamać przepisów przy policji. Reakcja mundurowych mogła być tylko jedna - WideoCzytaj dalej

Szybko zawiadomił wrocławską policję i rozpoczął pościg za uciekinierem zza naszej wschodniej granicy. Już chwilę później funkcjonariusze bez większych problemów namierzyli podejrzanego obywatela Ukrainy.

Jak później wykazało policyjne badanie alkomatem, 21-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowało się aż 2,6 promila alkoholu.

Porsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - WideoPorsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - WideoCzytaj dalej

Nie był to jednak koniec problemów dla młodego kierowcy. Okazało się, że tablica rejestracyjna zamontowana w jego Suzuki Swift, figuruje w policyjnych systemach jako utracona.

Młody kierujący został oczywiście zatrzymany. Teraz odpowie za jazdę po wpływem alkoholu, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa utraconej rejestracji nadal jest prowadzona przez wrocławską policję.

Zobacz także:

1. Skandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powodu

2. Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)

3. Rekordowo pijany kierowca uciekał swoim maluchem. Na alkomacie zabrakło skali - Wideo

4. Krosno. Pijany 18-latek rozbił się na drzewie. Z auta niewiele zostało

5. Mandat za wymianę opon podczas pandemii? Ministerstwo wyjaśnia kluczową kwestię

6. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście

7. Z ostatniej chwili: już jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania poczas marszu

Następny artykuł