Kierowca dostawczaka utknął na przejeździe
Źródło: YouTube: Stop Cham

Kierowca utknął na przejeździe kolejowym. Podjął jedyną słuszną decyzję - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Grudnia 2020

Kierowca dostawczego auta utknął pomiędzy rogatkami. Na szczęście podjął jedyną słuszną decyzję - zamiast manewrować wyłamał rogatki. Rysy na lakierze i mandat karny to cena zdecydowanie niższa niż wartość życia i zdewastowanego auta. Dramatyczną sytuację na przejeździe nagrano i udostępniono na kanale Stop Cham na YouTube.

Wjazd na zamykający się przejazd kolejowy to błąd, który może nas dużo kosztować. W najlepszym razie skończy się na uszkodzeniu auta, w najgorszym stracimy życie. Każdemu zdarzają się mniejsze lub większe pomyłki, ale utknięcie na przejeździe może być największą z nich. Warto wiedzieć jak należy w takiej sytuacji postąpić. Doskonałym przykładem będzie kierowca busa, który nie pomyślał, zanim wjechał na zablokowany przejazd. Uratował się w jedyny słuszny sposób.

Kierowca podjął właściwą decyzję

Dzięki takim nagraniom możemy uczyć się na cudzych błędach. Na kanale YouTube Stop Cham pojawiło się nagranie przedstawiające błąd kierowcy dostawczaka. Na nagraniu widzimy też, jak uniknął wypadku, który mógłby się skończyć tragicznie. Kierujący busem wjechał na zakorkowany przejazd kolejowy, a drogowy zator uniemożliwił mu zjazd. Chwilę później opuściły się szlabany.

Zobacz także: Uwaga, złodzieje podają się za bank. Pieniądze znikają z mgnieniu oka

Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu w Krakowie.

Zbliżał się pociąg, a rogatki zaczęły opadać. Kierowca został uwięziony między nimi. Na szczęście, nie próbował głupich manewrów (jak ustawianie auta wzdłuż torów i przytulanie się do szlabanu) - wrzucił wsteczny i wyłamał rogatki. Oczywiście szkody będzie musiał pokryć z własnej kieszeni, ale jest to cena zdecydowanie niższa niż życie.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

To była jedyne słuszne wyjście z sytuacji. Z opisu pod filmem czytamy, że pociąg przejechał po dwóch minutach. Warto pamiętać, że rogatki są stworzone tak, by można je było z łatwością wyłamać. Szkody w tej sytuacji ograniczają się do porysowania lakieru - to dużo mniejsza strata niż zdrowie, życie czy zmiażdżony przez pociąg samochód.

Zobacz także: W niedzielę Polacy wyjdą na ulice. Cierpliwość wyczerpana

Kierowca w tej sytuacji otrzyma również mandat karny - 300 zł

Jak groźne jest zderzenie z pociągiem? Niedawno pisaliśmy o kurierze, który w czwartek, 3 grudnia, wjechał wprost przed szynobus na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we Wrzącej pod Trzcianką. Mężczyzna zginął na miejscu.

Pamiętajmy, że zbliżając się do torów kolejowych, należy zachować szczególną ostrożność. Droga hamowania pociągu mierzona jest w setkach metrów - jeśli pojawimy się przed pojazdem nagle, to możemy być pewni, że pociąg w nas uderzy. W starciu z ciężkim składem każdy samochód zostanie zgnieciony niczym puszka.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł