kierowca przepisy
Źródło: policja.pl

Kierowco możesz stracić swoje uprawnienia, jadąc 61 km/h. Rygorystyczna ustawa może wejść w życie już wkrótce

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Września 2020

Kierowcy już wkrótce mogą odczuć rygor nowych przepisów. Od niedawna wiadomo, że Ministerstwo Sprawiedliwości chciało zmienić projekt ustawy. Zmiany miały dotyczyć zabieraniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości na autostradach oraz poza terenem zabudowanym. Teraz łagodniejsze traktowanie łamiący przepisy poza miastem może znacząco odbić się na jeżdżących po mieście.

Kierowco, już wkrótce możliwe drastyczne zmiany. Twoje prawo jazdy może zostać Ci zabrane za przekroczenie 61 km/h. Jest to bardzo realny scenariusz.


Od dłuższego czasu mówi się o znaczących zmianach w przepisach drogowych, które miałby wejść w życie już wkrótce. Mowa o regulacji kwestii związanych z pieszymi i ich pierwszeństwem, a także ograniczeniem prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę.

Warto podkreślić, że istotną zmianą miałoby być również zatrzymywanie praw jazdy na 3 miesiące tym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h. Oczywiście bez względu gdzie to wykroczenie zostało popełnione.

Dzisiaj grzeje:

1. Na Magdę Gessler posypały się gromy, fani są oburzeni jej zachowaniem. Bardzo niebezpieczna sytuacja

2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy

Oczywiscie jest jeden zasadniczy warunek, który musi zostać spełniony. Kierowca jest zobligowany do jak najszybszego przejechania odcinka trasy, bez zbędnego zatrzymywania się.

Plany premiera Mateusza Morawieckiego zostały wręcz storpedowane przez wicepremiera Zbigniewa Ziobro. Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało inny pomysł, który miał być zdecydowanie korzystniejszy dla polskiego kierowcy.

Ministerstwo Sprawiedliwości nieśmiało zasugerowało by obierać prawa jazdy tym, którzy przekroczą 280 km/h na autostradzie, a poza terenem zabudowanym tym, którzy pojadą szybciej niż 181 km/h.

Wideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłatWideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłatCzytaj dalej

Przedstawiając całą sytuację w skrócie. Ministerstwo proponuje obieranie praw jazdy tym, którzy przekroczą daną prędkość o 100 procent ustawowego limitu prędkości.

Tak więc propozycja odbierania praw jazdy tym, którzy przekroczą prędkość o co najmniej 100 proc., a nie np. o 50 km/h – oznacza, że np. w strefie 30 km/h, których w miastach jest przecież coraz więcej, jazda z prędkością 61 km/h będzie oznaczała 3 miesiące bez samochodu.

Zobacz także:

1. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie

2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ksawery Borowik, zapisał się w historii, miał 78 lat

3. O krok od wielkiej tragedii na autostradzie. Ostre hamowanie przy 230 km/h

4. Tragiczny wypadek. Zderzenie osobówki z busem. Nie żyje młody polski piłkarz

5. Wideo - Motocyklista z Zabrza igrał ze śmiercią. O krok od wielkiej tragedii

6. Cenzura w Sejmie? Chcieli pokazać, jak PiS zatrudnia “po rodzinie”, ale zareagowała Straż Marszałkowska

Następny artykuł