Kierowca zniszczył urządzenia na stacji
Źródło: Policja.pl

Pijany kierowca zdewastował stację paliw - Zdjęcia/Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Października 2020

Kierowca Mercedesa kompletnie zdewastował urządzenia znajdujące się na stacji paliw w Chociszewie. Za jazdę pod wpływem, sprowadzenie niebezpieczeństwa oraz uszkodzenie mienia o znacznej wartości grozi mu łącznie nawet 5 lat pozbawienia wolności.

​Policjanci z Międzyrzecza (woj. lubuskie) prowadzą postępowanie przeciwko 53-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu staranował swoim autem urządzenie, które odpowiedzialne jest za odpowietrzanie paliwa na stacji paliw. Stacja benzynowa znajdowała się przy autostradzie A2.

Kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kierowca zniszczył urządzenia na stacjiKierowca zniszczył urządzenia na stacji
Materiały Policyjne

"Sprawcą kolizji był mieszkaniec Poznania, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na nagraniu z monitoringu widać moment uderzenia, a także jak wysiada z auta z butelką w ręku, co może sugerować, że mógł pić alkohol podczas jazdy autostradą" - powiedziała Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Kara jednak może być znacznie surowsza - 53-latek usłyszy również zarzut sprowadzenia niebezpieczeńśtwa dla ludzi oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do trzech lat więzienia.

Kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

Kierowca zniszczył urządzenia na stacjiKierowca zniszczył urządzenia na stacji
Materiały Policyjne

Do zdarzenia doszło w piątek (2 października) na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Chociszewo przy autostradzie A2. Kierujący Mercedesem 53-latek uderzył w znajdujące się na terenie stacji paliw urządzenie układu odpowietrzającego zbiorniki z paliwem.

Z uwagi na charakter zniszczeń konieczne było zabezpieczenie urządzeń przez straż pożarną. Zachodziła uzasadniona obawa nieszczelności układów, co groziło wybuchem nagromadzonych w nim gazów.
Lubuska policja opublikowała na swojej stronie fotografie oraz film zarejestrowany przez monitoring na stacji paliw, na którym widać moment uderzenia oraz zniszczoną instalację i uszkodzenia samochodu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł