kierowcy muszą się miec na bacznosci
Źródło: zdrogi.pl

Gwałtownie wrośnie liczba fotoradarów na polskich drogach. Rząd szykuje ogromne zmiany dla kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Listopada 2020

Kierowcy mogą szykować się na wielkie zmiany proponowane przez polski rząd. Na rodzimych drogach będzie jeszcze więcej fotoradarów. Ich liczba jest po prostu zatrważająca. Dojdzie również do wymiany starego sprzętu.

Kierowco miej się na baczności. Będzie jeszcze więcej fotoradarów na polskich drogach. Rząd szykuje kluczowe zmiany.

Aż 100 nowych fotoradarów w nowych punktach oraz wymiana aż 400 urządzeń. W najbliższym czasie taka rzeczywistość czeka polskich kierowców. Rząd szykuje również zmiany, które poprawią ściągalność kar za wykroczenia drogowe

Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt przepisów, który ma poprawić ściągalność mandatów z fotoradarów. Ma ono w głównej mierze pomóc cigać obcokrajowców ze Wschodu łamiących przepisy drogowe i skutecznie zablokuje możliwość stosowania kruczków prawnych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe obostrzenia spowodują, że wielu kierowców straci swoje prawo jazdy. Musisz mieć się na baczności

2. Premier zajął stanowisko w sprawie marszu 11 listopada w Warszawie. Ważny apel do organizatorów

3. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?


Według danych przytoczonych przez "Rzeczpospolitą", nasze państwo traci aż 90 milionów złotych. Karany jest bowiem co drugi pirat drogowy. Również bardzo duży procent kierowców stosuje różne nielegalne zabiegi by nie płacić. Podważa jakość zdjęcia, nie odbiera korespondencji – i w ciągu 180 dni sprawa ulega przedawnieniu.

Według informacji gazety, Generalny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) do 2023 roku wymieni wszystkie fotoradary na nowe (system CANARD ma ponad 400 urządzeń) i dokupi 100 kolejnych, które trafią do nowych lokalizacji w całej Polsce.

Przerażające potrącenie w środku nocy. Kierowca nie miał żadnych szans na to, żeby zareagować- WideoPrzerażające potrącenie w środku nocy. Kierowca nie miał żadnych szans na to, żeby zareagować- WideoCzytaj dalej


Według planów resortu, nowoczesne technologicznie radary, które usprawnią system rejestracji mandatów, staną już nie tylko na drogach krajowych, ale też samorządowych czy powiatowych. Wszystko y poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Dzisiaj grzeje:

1. WizzAir znalazł sposób na pandemię. Aż się wierzyć nie chce, ogromne kwoty

2. Aktorka Laura Łącz jest załamana wysokością swojej emerytury. "Emerytury są bardzo niskie. Mnie się należy emerytura od 45. roku życia"

3. Chrupiąca i niezwykle aromatyczna surówka z czerwonej kapusty i cukinii. Lekko orientalnego smaku dodają jej ciekawe dodatki

4. Straszliwy wypadek motocyklisty. Fatalny finał wyścigu z Porsche 911 - Wideo

5. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

6. Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)

7. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony

Następny artykuł