Kierowcy pod wpływem
Źródło: FleetPoint

Kierowco, na horyzoncie rewolucyjna zmiana. Wyeliminuje problem nietrzeźwych kierujących

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Września 2020

Kierowcy pod wpływem alkoholu zawsze stwarzali, stwarzają i będą stwarzać poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców jest po prostu zatrważająca. Liczba ofiar również jest dramatycznie wysoka.

Kierowco, przygotuj się na prawdziwą rewolucję. Za niedługo w nowych autach pojawi się alkomat. Jeśli wykryje alkohol, uniemożliwi uruchomienie silnika.

Każdy z nas bardzo dobrze wie, jak bardzo niebezpieczni na drodze są pijani kierowcy. Stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Na bardzo ciekawy pomysł wpadli Rosjanie. Rozważają oni rozszerzenie listy obowiązkowego wyposażenia o specjalne alkomaty. Mają one uniemożliwiać uruchomienie auta osobom nietrzeźwym.

Krok dalej poszedł brytyjski rząd, który rozważa rewolucyjny projekt. Chodzi o system alcolock, czyli nieco bardziej skomplikowany alkomat.

Kierowco, już wkrótce istotne zmiany w przepisach. Ciężej będzie stracić swoje prawo jazdyKierowco, już wkrótce istotne zmiany w przepisach. Ciężej będzie stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Jego działanie jest bardzo proste. Wchodzisz do samochodu i zanim będziesz mógł uruchomić silnik, musisz dmuchnąć. Jeżeli nie masz jakiejkolwiek zawartości alkoholu, wszystko jest ok. Jeżeli masz, pojawia się problem.

Wówczas system intuicyjnie zablokuje możliwość jazdy. Jest to bardzo dobry pomysł, tym bardziej że taki alkomat rozpoznający zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, z możliwością zablokowania zapłonu silnika, to chyba najprostszy pomysł na wyeliminowanie pijanych kierowców z publicznych dróg.

Zobacz także;

1. Po latach wyjawiła szczegóły z dnia śmierci Anny Jantar. Porażające sceny na lotnisku

2. Nie żyje ikona koszykówki. Gwiazda legendarnej drużyny była zarażona COVID-19

3. Specjalny model Porsche 911 GT1 wystawione na sprzedaż za kosmiczną kwotę. Czy rekord marki zostanie pobity

4. Ogromne kary od 1 września. Ruszają kontrole samochodów, wiele osób może stracić auta

5. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Następny artykuł