Kierowca
Źródło: Radio Maryja

Wielu kierowców popełnia ten karygodny błąd. Narażają się na wydatki rzędu kilku tysięcy złotych

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Października 2020

Kierowcy, wręcz ich spora część bardzo często popełnia jeden, karygodny błąd. Zapewne każdy z nas podjął w przeszłości taki działanie. Nie wiedział jednak, że mogą się z tym wiązać aż tak przykre konsekwencje.

Kierowcy notorycznie popełniaja jeden, karygodny błąd. Narażają się na spore wydatki.

Każdy kierowca wie z czym związana jest kontrolka święcąca się obok wskaźnika stanu paliwa. Wiele osób bagatelizuje, ten sygnał i w ten sposób może sprowadzić na siebie poważne kłopoty. wiele osób kontynuuje jazdę na rezerwie, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie skutki może przynieść ten negatywny nawyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Kuriozalna sytuacja. Kobieta nie wskazała sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych mandatu

2. Niezwykle wysokie kary za grilla? Lepiej się dowiedzieć, niż płacić mandat

3. Wszędzie pełno policjantów i antyterrorystów, blokują nawet drogi. Wielka tragedia, porywacze zabrali dziecko

Konsekwecja tych, nierzadko nieprzemyślanych działań są spore wydatki. Czasami mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Kierowca, który regularnie przemieszcza się na rezerwie, podejmuje spore ryzyko większe, niż można by przypuszczać.

W sytuacji gdy nie dojedziemy na stacje benzynową i nasz pojazd po prostu odmówi posłuszeństwa i stanie, jesteśmy narażeni na przymusowe holowanie. Wiąże się to z dodatkowymi, wysokimi kosztami.

Roztrzaskał swoje audi 80 o przydrożny słup. Ten wypadek mógł zakończyć się tragedią - WideoRoztrzaskał swoje audi 80 o przydrożny słup. Ten wypadek mógł zakończyć się tragedią - WideoCzytaj dalej

Jednak, niektóre konsekwencje mogą być zdecydowanie gorsze od widma holowania. Nawyk jazdy na rezerwie może doprowadzić do poważnych usterek samochodu. Nie należy bagatelizować tego problemu.

Kierowca jeżdzący na rezerwie może poważnie uszkodzić swój samochód. Skutki będą dramatyczne

Szczególnie wrażliwe są metalowe zbiorniki na paliwo. Na ich wewnętrznych ściankach zbiera się wilgoć, co może skutkować korozją oraz pojawieniem się zanieczyszczeń w dalszych częściach układu paliwowego. W momencie, w którym dojdzie do zatkania przewodów paliwowych, sytuacja staje się wręcz podbramkowa.

Do innych niepokojących sygnałów należą również efekt szarpania i odczuwalny spadek mocy w trakcie jazdy. Gromadząca się rdza może nawet zaatakować i zniszczyć wtryskiwacze. Wydatek związany z zakupem nowego elementu, w zależności od modelu, waha się od 500 złotych do nawet 1000.

Bezmyślna jazda zakończyła się koszmarnym wypadkiem. Motocyklista z impetem uderzył w osobówkęBezmyślna jazda zakończyła się koszmarnym wypadkiem. Motocyklista z impetem uderzył w osobówkęCzytaj dalej

Warto podkreślić fakt, że trakcie jazdy na rezerwie układ paliwowy jest zmuszony do czerpania benzyny bądź oleju napędowego z samego dna zbiornika. W tym miejscu bardzo często gromadzi się rdza oraz zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić elementy samochodu.

Zobacz także:

1. Horror. Przeraźliwe odkrycie w hostelu w centrum Polski. Łzy same cisną się do oczu

2. Justyna Żyła pławi się w luksusach. Po rozwodzie dostała dom warty fortunę, bogactwo i przepych (FOTO)

3. Przerażający wypadek. Młody kierowca VW czołowo zderzył się w osobowym citroenem podczas wyprzedzania

4.Nadchodząca zima będzie inna niż dotychczas. Czego się spodziewać?

5. Motocyklista zginął w wypadku. Jechał bez kasku

6. Magdalena Ogórek nie mogła widzieć paska, jaki wyemitowano podczas programu. Kuriozalna wtopa w TVP Info

Następny artykuł