Kaczyński - czym jeździ wicepremier?
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już nie szeregowy poseł. Czym jeździ wicepremier Kaczyński?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Października 2020

Kaczyński we wtorek 6 października został zaprzysiężony na wicepremiera rządu. Czym jeździ jedna z najważniejszych osób w Państwie? Okazuje się, że były "szeregowy poseł" pozostał wierny jednemu modelowi.

Lata mijają, a Jarosław Kaczyński (71 l.) pozostaje wierny jednemu modelowi.

Czym jeździ jedna z najważniejszych osób w Państwie? Odpowiedź może zaskakiwać. Nie jest to żadne Audi, BMW, ani Mercedes. Jarosław Kaczyński jeździ (a właściwie jest wożony) poczciwą Skodą Superb. To właśnie ten model czeskiej marki od wielu lat pełni rolę limuzyny służącej do transportu Jarosława Kaczyńskiego. Lata mijają a Prezes PiS, który 6 października rozpoczął pracę na stanowisku wicepremiera w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, niezmiennie jeździ Skodą Superb.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kaczyński pozostaje wierny jednemu modelowi

Nie ujmując niczego Superbowi - to jedno z najczęściej wybieranych reprezentacyjnych aut. Zarówno w zamówieniach publicznych, jak i florach prywatnych przedsiębiorstw. Limuzyna klasy D zaskarbiła sobie sympatię głównie dzięki rozsądnemu stosunkowi ceny do jakości, wyposażenia i oferowanej przestrzeni.

Od 2012 roku Jarosław Kaczyński pozostaje wierny czeskiej limuzynie. Choć sam nie ma prawa jazdy ani nie jest posiadaczem żadnego samochodu, korzysta tylko z Superba użytkowanego we flocie jego klubu poselskiego.
Zanim wsiadł do aktualnego modelu, wożono go egzemplarzem poprzedniej generacji.

Kaczyński jeździ Skodą Superb przed liftingiemKaczyński jeździ Skodą Superb przed liftingiem
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

6 października Jarosław Kaczyński (dotychczas szeregowy poseł) został uroczyście zaprzysiężony na stanowisko wicepremiera. Po uroczystości wsiadł d tego samego auta co zawsze. Następnego dnia Kaczyński również korzystał z dobrze znanego mu pojazdu i wiele wskazuje na to, że mimo nowej roli pozostanie wierny Skodzie.

Kaczyński, nowy wicepremier, dalej jeździ wysłużoną Skodą Superb

Mimo że o jakiś czas osoby w otoczeniu wicepremiera zmieniają auta, ten pozostaje wierny Superbowi. Ochroniarze prezesa PiS zdążyli w międzyczasie przesiąść się na Superb w nowszej wersji (po face liftingu) oraz Skody Kodiaq.

Prezes natomiast cały czas jest wożony wersją sprzed liftingu. Nie dajcie się jednak zwieźć. Nie jest to byle jaki egzemplarz! Skodę prezesa napędza silnik 2.0 TSI o mocy 280 koni mechanicznych, które trafiają na wszystkie cztery koła za pośrednictwem skrzyni biegów DSG o sześciu przełożeniach. Choć nie jest to małe auto, Skoda przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy i może rozpędzić się do ograniczonych elektronicznie 250 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł