ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Indie chcą na dobre wejść do gry. 1000-konny samochód elektryczny ma przyćmić konkurencje
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:00

Indie chcą na dobre wejść do gry. 1000-konny samochód elektryczny ma przyćmić konkurencje

Azani
Azani

Kolejna nieznana firma chce namieszać w branży samochodów elektrycznych. Specyfikacja? Supersamochody, które mają odmienić oblicze motoryzacji. Do prawdziwej gry o tron włącza się indyjska marka o wdzięcznej nazwie Mean Metal Motors.

Popularność elektrycznych samochodów z roku na rok znacząco wzrasta. Producenci rywalizują ze sobą na wielu płaszczyznach, chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów.

Ostra walka toczy się również w środowisku hipercarów. Niebagatelne osiągi oraz wydajność to ówcześnie główne kryteria mające na celu rozpropagowanie niestandardowych supersamochodów.

Nową twarzą w stawce jest indyjska firma Mean Metal Motors, która ujawniła swoją interpretację samochodu przyszłości. Azani istnieje obecnie tylko i wyłącznie w formie cyfrowej, ale szumne zapowiedzi projektantów wskazują, że już niebawem ujrzymy pojazd w fizycznej wersji.

>

Słowem przewodnim prezentacji tego nietuzinkowego samochodu jest włókno węglowe, na którym opiera się nadwozie. Zostanie ono wzmocnione aluminiowymi konstrukcjami crash.

Producent podkreśla, że jego elektryczne dziecko będzie wyposażone w kilka silników (nie podano dokładnej liczby), które będą generować aż 1000 KM, a także 1000 Nm momentu obrotowego.

Takie parametry będą wystarczające, by rozpędzić tą bestię do 100 km/h w zaledwie 2,1 sekundy. Prędkość maksymalna ma oscylować w granicach 354 km/h.

Jeśli chodzi o wydajność, ma ona stać na przyzwoitym poziomie. Akumulator o pojemności 120 kWh ma zapewniać zasięg do nawet 523 km na jednym ładowaniu.

Mean Metal Motors ujawniło, że pojazd będzie wyposażony w rewolucyjną ramę poprawiającą aerodynamikę samochodu. Będzie on naszpikowany nowoczesnymi technologiami, które w wydatny sposób umilą jazdę.

>

Adaptacyjny tempomat, system wykrywania martwego pola, oraz unikania kolizji, hamowanie awaryjne, a także możliwość automatycznej zmiany pasa ruchu to jedne z wielu udogodnień, które czekają na potencjalnych właścicieli.

Dokładnie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się masowa produkcja indyjskich hipercarów. Na ten moment koncern szuka sponsorów, którzy wspomogą proces kreacji elektrycznych pojazdów marki Azani.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl