ZDrogi.pl
Formuła 1

Red Bull

Już wkrótce wyjaśni się przyszłość Red Bulla. Rewolucyjne decyzje w Formule 1

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Już wkrótce dojdzie do kluczowych rozmów w Formule 1. Już 11 lutego, a nie 25 tak jak wcześniej planowano, odbędzie się specjalne posiedzenie, które będzie musiało podjąć ważne decyzje dotyczące przyszłości wyścigów. Głosowanie będzie dotyczyć sprawy zamr

Formuła 1 decyduje o swojej przyszłości. Decyzja w sprawie silników może odmienić przyszłość motorsportu.

Pierwotnym terminem rozmów dotyczących rozwoju silników, a co za tym idzie decyzje odnoszące się do wprowadzenia nowych jednostek, miały zostać podjęte 25 lutego. Data głosowania została jednak zmodyfikowana i przeniesiona w przód, przez co odbędzie się ono już w najbliższym czasie, 11 lutego. 

Będzie ono o tyle interesujące, ponieważ zadecyduje o przyszłości Red Bulla. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy stawka bez tej legendarnej marki jest w ogóle możliwa?

Wiadomo, że zespół z Milton Keynes, stał się orędownikiem zamrożenia rozwoju silników. Wszystko z powodu decyzji Hondy, która zdecydowała się na opuszczenie Formuły 1, z końcem 2021 roku. Takowe rozwiązanie, może sprawić, że brytyjska stajnia, będzie nadal mogła korzystać z japońskich silników.

Plan Red Bulla jest bardzo prosty. Ma on na celu zakupienie praw do własności intelektualnej Hondy, co pozwoli na konstrukcję silników we własnym zakresie. 

[![Instagram zdrogi.pl](https://zdrogi.pl/s/i/202102/default/instagram-1612384318.jpg)](https://www.instagram.com/zdrogi.pl)

Warto podkreślić, że Red Bull, jako zespół nie posiadający własnej marki samochodów, nie ma środków, które mógłby przeznaczyć na masową produkcję jednostek napędowych, a także ich ewentualny rozwój. Jest on w zdecydowanie gorzej sytuacji, niż ekipy Mercedesa, bądź też Ferrari, które korzystają z własnych silników, a także udostępniają je innym zespołom. 

Zespół Red Bulla zaczął szantażować społeczność F1, grożąc ewentualnym opuszczeniem elity. Red Bull szuka alternatyw dotyczących dostawcy silników. Wiele mówi się o ewentualnej współpracy z Audi.

- Rozmawiamy o silniku przyszłości. Chcę zobaczyć wszystkie możliwe propozycje na stole, zlecić analizę moim ekspertom, tak by wybrali najlepsze opcje. Emocje i uczucia muszą odejść na bok. W przeciwnym razie podejmiemy błędne decyzje, a na to nie możemy sobie pozwolić - poinformował niegdyś Jean Todt. 

Ostanie doniesienia sugerowały, że spotkanie zostało przeniesione na 25 lutego. Jak już wiadomo, odbędzie się ono w dniu 11 lutego.  Nie powinno być przy tym niespodzianki, ponieważ wszystkie ekipy poprą zablokowanie prac rozwojowych.

Równocześnie bardzo prawdopodobne, że  przegłosowane zostanie wprowadzenie szybszej rewolucji w silnikach F1. Kompletnie nowe konstrukcje mają pojawić się w roku 2025. Warto zaznaczyć, że pierwotnie planowano, by uproszczone i nieco tańsze jednostki napędowe pojawiły się w królowej motorsportu dopiero w sezonie 2026.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

  • Zawodowy kierowca i jazda pod prąd na S7. Policja bardzo szybko wkroczyła do akcji - Wideo

  • Pół roku temu zatrzymali go za wyciek oleju. Tym razem wpadł, choć nic nie ciekło na ulicę

  • Polonez Borewicz to już kultowy klasyk - wyjaśniamy jak rozpoznać ten model

undefined

Piotr Dutka

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Motorsport

Alfa Romeo ogłosiła zakontraktowanie nowego kierowcy. Koniec marzeń Roberta Kubicy?

Czytaj więcej >

Motorsport

Kimi Räikkönen przechodzi na emeryturę. Po sezonie odejdzie z Formuły 1

Czytaj więcej >

Motorsport

Zaskakujący transfer w Formule 1? Robert Kubica nie będzie zadowolony

Czytaj więcej >
Nie żyje Ewa Zasada - małżonka Sobiesława i legenda polskich rajdów

Motorsport

Smutne wieści z Krakowa. Zmarła prawdziwa legenda polskich rajdów

Czytaj więcej >
Suzuka Circuit

Motorsport

Grand Prix Japonii odwołane. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa

Czytaj więcej >
Wkrótce poznamy nowe fakty na temat Michaela Schumachera

Motorsport

15 września poznamy nowe fakty na temat Michaela Schumachera

Czytaj więcej >