Ford Mustang
Źródło: Photo by Ford

Kilkadziesiąt tysięcy Mustangów wraca do zagrody. Ford ogłasza masową akcje naprawczą

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Października 2020

Ford ogłosił masową akcję naprawczą. Chodzi o najpopularniejszy model marki, czyli kultowego Mustanga. Właściciele aut z 2020 roku mogą czuć się zaniepokojeni. Wszystko by zapobiec ewentualnym tragicznym skutkom podróży tym pięknym autem.

Ford wzywa do serwisu. Kilkadziesiąt tysięcy Mustangów zjedzie do bazy. Niebezpieczna usterka dotyczy aut z rocznika 2020.

Ford Mustang czyli klasyka gatunku. Jedno z najpopularniejszych samochodów osobowych produkowanych na całej kuli ziemskiej. Niestety dla fanów marki nie mamy dobrych informacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Bugatti Veyron o mocy 1001 KM zmierzyło się ze starym BMW M5. Rezultat zaskakuje - Wideo

2. Przerażający wypadek pod Braniewem. Osobowe Audi z impetem uderzyło w przydrożne drzewo - Zdjęcia

3. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa

Problem techniczny dotyczy ponad 38 000 pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Amerykańska marka otrzymała 6 zgłoszeń świadczących o istotnym problemie. Cztery z nich miały miejsce w Europie, dwa w Ameryce Północnej.

Ford ogłasza masową akcję naprawczą. Czy klienci mają się czego bać?

Według raportu NHTSA, problem tkwi w wykorzystaniu niewłaściwego materiału. Generalnie chodzi o zastosowanie polipropylenu zamiast nylonu, co spowodowało zmniejszenie wytrzymałości auta na obciążenia. Wadliwe wykonanie, może spowodować złamanie wspornika hamulca podczas nagłego hamowania. Wszystko w ostateczności może skutkować groźnym wypadkiem.

NHTSA informuje, że podejrzenie występuje w pojazdach wyprodukowanych od 4 marca 2019 r. do 13 sierpnia 2020 r. Producent rozpocznie powiadamianie właścicieli 15 listopada i na całe szczęście bezpłatnie wymieni problemowy wspornik. Jeżeli twój rumak jest w grupie ryzyka to nie zwlekaj tylko udaj się do serwisu.

Potężne zderzenie dwóch samochodów osobowych. Auta dosłownie obróciły wokół własnej osi - WideoPotężne zderzenie dwóch samochodów osobowych. Auta dosłownie obróciły wokół własnej osi - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że właściciele Mustangów mogą sprawdzić na stronie internetowej NHTSA, czy ich pojazd zalicza się do grona objętych akcją.

Dzisiaj grzeje:

1. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland wydały ważne komunikaty. Dotyczą nowych godzin otwarcia

2. Rzecznik rządu zabrał głos. Potwierdził wiadomość, której obawiało się wiele osób

3. Przyłapano nietypową karetkę. W służbie zdrowia jest aż tak źle?

4. Pociąg towarowy całkowicie niszczy ciężarówkę. Kierowca zdążył uciec

5. Kierowco już wkrótce znaczące zmiany. Czekają nas spore ułatwienia i zaoszczędzimy sporo pieniędzy

6. Późnym wieczorem opublikowano nowe obostrzenia. Trzeba się przygotować

Następny artykuł