ZDrogi.pl > Aktualności > Ferrari 550 legendy rocka jest na sprzedaż. Wyjątkowa okazja
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:49

Ferrari 550 legendy rocka jest na sprzedaż. Wyjątkowa okazja

Ferrari 550 Maranello Eddiego Van Halen
https://www.gottahaverockandroll.com/

Rock and Roll stracił w tym roku jedną z największych legend. Zespół Van Halen powstał w 1974 roku - swoją nazwę zawdzięczał braciom - Eddiemu i Alexowi Van Halen.

6 października Eddie przegrał swoją długą walkę z rakiem, pozostawiając po sobie muzyczne dziedzictwo jako prawdopodobnie największy gitarzysta rockowy wszechczasów.

Ferrari legendy rocka na sprzedaż - cena wywoławcza 200 000 USD

Zainteresowania i talenty Eddiego nie ograniczały się jednak do muzyki. Rockman uwielbiał też samochody, i to nie tylko jako modne gadżety. Lubił spędzać czas na torze. Na akcję właśnie trafiło czarne Ferrari 550 z 2000 roku, którym Van Halen podobno również szalał na torze.

Samochód trafił na GottaHaveRockandRoll.com - to witryna aukcyjna poświęcona sprzedaży pamiątek związanych z rock & rollem i popkulturą.

Ferrari ma tylko 28 000 mil. Egzemplarz jest wyjątkowy nie tylko ze względu na byłego właściciela. Pojazd został wyposażony, m.in. w pałąk i siedzenia z pięciopunktowymi pasami, które z pewnością nie są elementami fabrycznymi dla klasycznego GT.**Zwycięzca aukcji dodatkowo otrzyma komplet dokumentów potwierdzających oryginalną rejestrację przez Eddiego.**

Samochód podobno jest w doskonałym stanie technicznym.

Cena początkowa wynosi 200 000 USD. Witryna szacuje wartość Ferrari 550 między 250 000 a 300 000 USD.

Szybkie rozeznanie wśród podobnych Ferrari 550 Maranello zdaje się uzasadniać taką cenę - auta występują w cenach od około 100 000 do 230 000 dolarów - ale żaden z tych samochodów nie należał do Eddiego Van Halena.Jeśli chodzi o samochody należące do celebrytów, wszystko jest możliwe. Może trafić się fan gotów przeznaczyć nawet kilkukrotnie więcej, aby zyskać wyjątkową pamiątkę po swoim idolu.

Powiązane