Ferrari 550 Maranello Eddiego Van Halen
Źródło: https://www.gottahaverockandroll.com/

Ferrari 550 legendy rocka jest na sprzedaż. Wyjątkowa okazja

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Listopada 2020

Ferrari 550 Maranello należące do Eddiego Van Halen trafiło właśnie na aukcję. To wyjątkowe GT może osiągnąć niebotyczną cenę. Samochód należący do gwiazdy nie był w pełni seryjny. Został przystosowany do jazdy po torze.

Rock and Roll stracił w tym roku jedną z największych legend. Zespół Van Halen powstał w 1974 roku - swoją nazwę zawdzięczał braciom - Eddiemu i Alexowi Van Halen.

6 października Eddie przegrał swoją długą walkę z rakiem, pozostawiając po sobie muzyczne dziedzictwo jako prawdopodobnie największy gitarzysta rockowy wszechczasów.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Ferrari legendy rocka na sprzedaż - cena wywoławcza 200 000 USD

Zainteresowania i talenty Eddiego nie ograniczały się jednak do muzyki. Rockman uwielbiał też samochody, i to nie tylko jako modne gadżety. Lubił spędzać czas na torze.
Na akcję właśnie trafiło czarne Ferrari 550 z 2000 roku, którym Van Halen podobno również szalał na torze.

Samochód trafił na GottaHaveRockandRoll.com - to witryna aukcyjna poświęcona sprzedaży pamiątek związanych z rock & rollem i popkulturą.

Ferrari 550 Maranello Eddiego Van Halen

Ferrari ma tylko 28 000 mil. Egzemplarz jest wyjątkowy nie tylko ze względu na byłego właściciela. Pojazd został wyposażony, m.in. w pałąk i siedzenia z pięciopunktowymi pasami, które z pewnością nie są elementami fabrycznymi dla klasycznego GT.
Zwycięzca aukcji dodatkowo otrzyma komplet dokumentów potwierdzających oryginalną rejestrację przez Eddiego.

Samochód podobno jest w doskonałym stanie technicznym.

Cena początkowa wynosi 200 000 USD. Witryna szacuje wartość Ferrari 550 między 250 000 a 300 000 USD.

Ferrari 550 Maranello Eddiego Van Halen

Szybkie rozeznanie wśród podobnych Ferrari 550 Maranello zdaje się uzasadniać taką cenę - auta występują w cenach od około 100 000 do 230 000 dolarów - ale żaden z tych samochodów nie należał do Eddiego Van Halena.
Jeśli chodzi o samochody należące do celebrytów, wszystko jest możliwe. Może trafić się fan gotów przeznaczyć nawet kilkukrotnie więcej, aby zyskać wyjątkową pamiątkę po swoim idolu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł