Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario
Źródło: Fot. Ferrari 

Ferrari przygotowało jubileuszową wersję Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Grudnia 2020

Ferrari to marka, która jest znana każdemu fanowi motoryzacji. Włoski producent przygotował nie lada gratkę dla polskich klientów. Mowa o jubileuszową wersję Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario. Minęło 10 lat odkąd Włosi są obecni na naszym rynku.

Ferrari przygotowało specjalną wersję na 10-lecie obecności marki w Polsce. Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario będzie unikatowe.

Ferrari to niewątpliwie klasa sama w sobie. Włoski producent od lat zachwyca swoich fanów osiągami, jak również wieloma innymi aspektami składającymi się na samochód idealny.

Firma jest obecna na polskim rynku już od 10 lat. Z tej okazji przygotowała dla polskich sympatyków ogromną niespodziankę.

Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario

Mowa o jubileuszowej wersji modelu Ferrari 812 GTS o nazwie Decimo Anniversario. W wolnym tłumaczeniu oznacza ona właśnie dziesiąta rocznica.

Ferrari nie spuszcza z tonu. Szumne zapowiedzi dalszej ekspansji w kraju nad Wisłą. Fani marki będą bardzo zadowoleni.

Wielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachWielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachCzytaj dalej

Kiedy 10 lat temu otworzono pierwszy salon Ferrari w Warszawie wiele osób było przekonanych o tym, że kwestią czasu jest otwarcie nowych punktów sprzedażowych. Trzy lata marka z Maranello zawitałą do Katowic. Ostatnim z posunięć włoskiej marki w naszym kraju było otwarcie salonu na warszawskim Okęciu.

Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario

fot. Ferrari

Ferrari nie zamierza spuszczać z tonu i w dalszym ciągu planuje prowadzić szeroko zakrojoną ekspansję w naszym kraju. Taki stan rzeczy może potwierdzać pojawienie się na rodzimych drogach modelu Roma, który według wielu ma być głównym hitem sprzedażowym włoskiej marki.

Jeżeli chodzi o Ferrari 812 GTS jest to bestia o sporych pokładach mocy, ukrytych w pięknym opakowaniu. Samochód może się pochwalić silnikiem V12, który generuje niebagatelne 800 KM, które są przekazywane wyłącznie na tylną oś.

Potężny 6,5 motor pozwala właścicielowi na osiągnięcie bardzo dobrych osiągów. Sprint do setki zajmuje mu jedynie 2,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna oscyluje w granicach 340 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł