Ferrari F40
Źródło: Motor 1

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Sierpnia 2020

Ferrari F40, czyli kultowy model, który w historii motoryzacji odegrał znaczącą rolę. Każdy pasjonat motoryzacji wie, jak wygląda ten legendarny samochód. Niewiele pojazdów może równać się z tą piękną czerwoną bestią. Być może teraz przyszedł czas na odświeżenie tego klasyka.

Ferrari F40, czyli historia motoryzacji ubrana w czerwone barwy. Model, który definiuje markę z Maranello. Wkrótce możemy spodziewać się nowej, drapieżnej wersji.

Ferrari F40, czyli samochód kultowy, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy zadebiutował w roku 1987 i okazał się strzałem w dziesiątkę. Do dnia dzisiejszego ma wierną rzeszę swoich fanów.

Koncept Naoto Kobayashiego wygląda bardzo obiecującoKoncept Naoto Kobayashiego wygląda bardzo obiecująco
fot. Naoto Kobayashi

Projekty nowej F40 pochodzą od Naoto Kobayashiego z Behance.net, który w bardzo efektowny sposób pokazał własną, śmiałą interpretację nowego wyglądu Ferrari F40. Można jasno powiedzieć, że wyglądają nadzwyczaj dobrze.

Rząd zaostrza przepisy o akcyzie na samochody. Zmotoryzowani nie będą zadowoleniRząd zaostrza przepisy o akcyzie na samochody. Zmotoryzowani nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Renderowania ukazują elegancki, smukły samochód, który w pewnych elementach przypomina klasyczną wersję F40. Jednak w przypadku projektu, widać bardziej nowoczesny wygląd oraz sportową sylwetkę, która nadaje całości wielki efekt WOW!

Koncept Naoto Kobayashiego wygląda bardzo obiecującoKoncept Naoto Kobayashiego wygląda bardzo obiecująco
fot. Naoto Kobayashi

Smukła budowa może sugerować, że Ferrari będzie planowało zdecydowanie bardziej skupić się na dopracowaniu osiągów. Być może nowa F40 będzie na tyle przełomowa, że okaże się samochodem w pełni elektrycznym. Nawet jeśli do tego dojdzie, to jedno trzeba przyznać, projekt wygląda bardzo obiecująco i spodoba się niejednemu oddanemu sympatykowi włoskiej marki.

Zobacz także:

1. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

2. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy

4. Zostawili we wraku ranną koleżankę. Kierujący Audi wraz z pasażerem uciekli z miejsca wypadku

5. Lexus LC Convertible Regatta Edition. Definicja motoryzacyjnego piękna w odsłonie błękitu

Następny artykuł