Corvette podróbka z Chin
Źródło: Materiały Prasowe

Chińczycy w formie - oto Songsan SS Dolphin, czyli plug-in hybrydowa Corvette C1

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Września 2020

Corvette to prawdziwa amerykańska legenda, kojarząca się z bulgotem V8 i ponadczasowym stylem. Azjaci postanowili "pożyczyć" to drugie i zapakować pod maskę układ hybrydowy z 1.5-litrowym silniczkiem.

Chińscy producenci samochodów słyną z talentu do „pożyczania” projektów uznanych firm. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej. Najczęściej Azjaci „wzorują się” na nowych modelach. Tym razem jednak jest inaczej.
W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z KLONEM Chevroleta Corvette C1 z 1958 roku. Na zdjęciach widzimy chiński samochód - SS Dolphin. Auto pochodzi od firmy Songsan Motors.

Corvette przewraca się w grobie. Amerykanie pakują do niej silnik centralnie, a Azjaci hybrydę!

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Corvette podróbka - oto chiński Dolphin SSCorvette podróbka - oto chiński Dolphin SS
Materiały Prasowe

Firma nawet nie próbuje udawać, że jest to jej autorski projekt. Na stornie internetowej producenta widzimy takie gwiazdy jak Brad Pitt, Tom Cruise i George Clooney za kierownicą klasycznego amerykańskiego samochodu sportowego.
SS Dolphin to współczesna podróbka - ma zatem cztery okrągłe reflektory w całkiem współczesnej technologii, LED.

Tył auta jest niemal idealną kopią pierwowzoru. W zasadzie jedyną różnicą jest emblemat SS Dolphin zamiast logo Corvette. Dach składany jest elektrycznie.

Pod względem wielkości model ma 4800 mm długości, 1850 mm szerokości i 1390 mm wysokości. To sprawia, że ​​jest o 300 mm dłuższy i 94 mm wyższy niż oryginał.

Corvette podróbka - oto chiński Dolphin SSCorvette podróbka - oto chiński Dolphin SS
Materiały Prasowe

Corvette w wersji azjatyckiej jest delikatnie większa. My wolelibyśmy oryginał.

Podczas gdy wygląd zewnętrzny przypomina klasyczną Corvette, kabina stara się połączyć oryginalny styl z nowoczesną technologią. Na skromnych zdjęciach widzimy cyfrowy zestaw wskaźników i „pływający” system informacyjno-rozrywkowy. Inne atrakcje to drewniane wykończenia, metaliczne akcenty i spłaszczona u dołu kierownica. Czy wyszło zgrabnie? Oceńcie sami.

Firma mniej śmiało niż wyglądem, pochwaliła się specyfikacją. Oficjalna strona producenta podaje, że SS Dolphin to hybryda typu plug-in, która zawiera turbo doładowany silnik o pojemności 1,5 litra i silnik elektryczny.

Corvette podróbka - oto chiński Dolphin SSCorvette podróbka - oto chiński Dolphin SS
Materiały Prasowe

Portal Autohome informuje, że układ napędowy pochodzi z palety BYD, a akumulator 16 kWh umożliwia przejechanie około 56-62 mil (90-100 km) na samej energii elektrycznej. Model przyspiesza również od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Ceny zaczynają się od 590 000 jenów (86 613 USD / 67 435 GBP / 74 246 EUR), co czyni go prawie o 50% droższym niż nowy Camaro w Chinach.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł