ZDrogi.pl
BMW przeróbka przodu

Portal aukcyjny BaoTao

Chińczycy znaleźli sposób na "modernizację" starego BMW. Teraz jest "prawie" jak nowe

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

BMW poszło w dziwnym kierunku stylistycznym, powiększając słynne "nerki" na froncie do gargantuicznych rozmiarów. To była tylko kwestia czasu, aż ktoś spróbuje "unowocześnić" w ten sposób stare modele, jak to niegdyś robiono z audi. C

Nietypowy dodatek do BMW E60. "Przerobi" go na nowszy model

Jak podaje portal Autokult, mimo szerokiej krytyki ze strony środowisk motoryzacyjnych, klienci utwierdzili BMW w przekonaniu, że gigantyczne "nerki" to dobre rozwiązanie. Zagłosowali swoimi portfelami. Skoro im się spodobało, to zapewne takowi znajdą się też wśród włascicieli starszych modeli.

Podobnie było, gdy swego czasu Audi wprowadziło ogromne atrapy grilla, złączone z tylnym zderzakiem. Nagle liftingów-samoróbek zaczęło pojawiać się tyle co grzybów po deszczu. Niespecjalnie pasujących do bryły samochodu, ale kto by się tym wtedy przejmował.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Na rynek wypłynęła wersja gigantycznych nerek przeystosowana do starszych aut BMW. Jednym z modeli, do których można zamontować to wątpliwej urody akcesorium, to popularne E60, które jako już starsza "piątka" zaczyna powoli zaliczać zjazd cenowy. A to oznacza, że częściej będzie trafiać w ręce kierowców, z delikatnie mówiąc kontrowersyjnym wyczuciem estetyki.

To też specjalnie dla nich, przygotowana jest oferta na chińskim serwisie aukcyjnym TaoBao. Jej celem jest upodobnienie poczciwego E60 do najnowszego G80 w wersji M3. Choć emblemat na grillu ma napisane M5, wszak przeróbka "pasuje" do starej serii 5.

Jak mieć BMW E60 po wylewie? Wystarczy zamówić zderzak z Chin

Z tym "pasowaniem" to też nie do końca. Nawet nie chodzi o estetykę, która kompletnie zaprzepaszcza owoce pracy projektantów. Gołym okiem widać, że spasowanie części dalekie jest od idealnego.

Łatwo zauważyć, że maska BMW E60 jest za długa, przez co nowy zderzak ją cześciowo "nakrywa". Efektownie to musi wyglądać z bliska, gdy spasowanie przedniego zderzaka przypominać będzie produkty z najgorszego okresu produkcji w FSO.

Nie wspominając o bryle auta. BMW E60 ma kilka ostrzejszych linii, ale w stylistyce dominują raczej obłe kształty. Agresywny, pełen ostrych cięć zderzak, pasuje jak pięść do nosa. Piękna katastrofa.

Najbardziej komiczne są jednak te gigantyczne nerki, które może wyglądają kontrowersyjnie w samym M3, ale mniej lub bardziej są spójne z resztą sylwetki. BMW E60 z takim grillem wygląda jak odkurzacz do wciągania małych dzieci z chodnika, albo niezbyt udana próba odtworzenia maski Dartha Vadera.

Ile trzeba zapłacić za tę "przyjemność"? 2500 juanów, czyli ok. 1200-1400 zł. Do tego należy doliczyć koszty wysyłki, a potem montażu, malowania i znalezienia blacharza, który będzie chciał to dopasować. Spokojnie uzbiera się kwota na kupienie taniego E36.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >