ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Eksperci nie mają wątpliwości. Ceny paliw zależne od dalszych obostrzeń

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Listopada 2020

Ceny paliw to temat, który elektryzuje wszystkich kierowców. Według prognoz ekspertów analityków przyszłe ceny na polskich stacjach będą uzależnione od ruchów rządu oraz obostrzeń, które wejdą w życie w najbliższej przyszłości.

Ceny paliw zależne od dalszych kroków rządu oraz ewentualnych obostrzeń. Czego należy spodziewać się w najbliższym czasie?

Według ekspertów z BM Reflex dalsze ceny paliw na polskich stacjach będą uzależnione od dalszych obostrzeń, oraz rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. W głównej mierze chodzi o ewentualne obostrzenia w przemieszczaniu się, które znacząco obniżyły popyt na paliwo.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramat na drodze. Kierowca staranował policjanta, który chciał go ukarać za brak maseczki

2. Już pewne, rzecznik rządu potwierdza. Chodzi o swobodne przemieszczanie się

3. Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie części

W listopad weszliśmy z niewielkim spadkiem zarówno cen benzyny jak i oleju napędowego. Odnotowano spadki o średnio 1 grosz na litrze. Autogaz zanotował aż 3 groszowy spadek, co powinno ucieszyć użytkowników LPG.

I tak dzisiaj za paliwa na stacjach płacimy średnio za benzynę bezołowiową 95 - 4,44 zł/l, bezołowiową 98 - 4,75 zł/l, olej napędowy - 4,33 zł/l, autogazu 2,11 zł/l.

Opel spłonął podczas odpalania z kabli. W środku uwięziona kobietaOpel spłonął podczas odpalania z kabli. W środku uwięziona kobietaCzytaj dalej

Warto podkreślić, również sytuacje cenową na przykładzie poszczególnych województw. Najdroższe benzyny notujemy obecnie w województwie kujawsko-pomorskim i opolskim. Średnio za benzynę bezołowiową 95 kierowcy muszą płacić tu 4,5-4,52 zł/l. Najdroższy olej napędowy mamy w województwie mazowieckim i podlaskim, gdzie litr kosztuje średnio 4,40 zł/l. Z kolei najtaniej benzynę 95 zatankujemy w województwie łódzkim, pomorskim, lubuskim, gdzie średni poziom to 4,36-4,38 zł/l, a olej napędowy w lubuskim i łódzkim, gdzie litr kosztuje odpowiednio 4,23 zł/l.

Zobacz także:

1. Wielka afera w polskim sporcie. Znany lekkoatleta przyłapany na dopingu, to może być koniec marzeń o Igrzyskach w Tokio

2. W nocy Przemysław Czarnek przekazał decyzję. "Niepoprawnym" nauczycielom grozić mogą poważne konsekwencje

3. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

4. Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

5. Gdańsk. Tramwaj wypadł z torów i uderzył w osobówkę - Wideo

6. GIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dni

Następny artykuł