Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw na polskich stacjach się ustabilizują? Eksperci nie mają wątpliwości

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Grudnia 2020

Ceny paliw to temat niezwykle ważny, który interesuje każdego kierowcę. Na aktualną sytuację cenową na stacjach paliw, wpływ ma wiele czynników. W głównej mierze sytuacja pandemiczna ogrywa znacząca role w kształtowaniu cen światowych rynkach. Według ekspertów kierowcy powinni spodziewać się stabilizacji.

Ceny paliw. Kierowcy mogą spodziewać się stabilizacji? Szanse na obniżki są niestety nikłe. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Każdy z nas chciałby tankować taniej. Jest to kwestia, która nie podlega jakiejkolwiek wątpliwości. Wszyscy chcieliby przeznaczać na paliwo jak najmniejszą cześć naszych wypłat. Niestety obecna sytuacja na świecie nie sprzyja obniżkom.

Eksperci BX Reflex jasno i wyraźnie wskazują, jak w najbliższym czasie będzie wyglądała sytuacja na polskich stacjach. Nie mamy jednak dobrych wiadomości. Na obniżki nie ma co liczyć.

W kolejnym tygodniu ceny na większości stacji prawdopodobnie pozostaną bez zmian, a szanse na obniżki są na razie niewielkie. Będziemy zmuszeni liczyć się z kolejnymi podwyżkami cen, zwłaszcza oleju napędowego.

Część ekspertów zachęca kierowców do zatankowania paliwa jeszcze w tym tygodniu. Wszystko przez widmo lekkich podwyżek w najbliższym czasie.

Średnio na polskich stacjach, za litr klasycznej benzyny Pb 95 będziemy musieli zapłacić 4,49 zł/l, bezołowiową 98 - 4,82 zł/l, olej napędowy - 4,43 zł/l, autogaz 2,17 zł/l.

Teksty wybrane dla Ciebie

Świadczy to o tym, że ceny zarówno bezołowiowej 95 i LPG nie zmieniły się. O jeden grosz podniosła się natomiast średnia cena Pb98, a o 3 gr/l wzrosła cena oleju napędowego.

Ceny paliw na polskich stacjach ulegną stabilizacji?

W nadchodzącym tygodniu ceny paliw pozostaną na aktualnym poziomie. Niestety, ale w późniejszym okresie nie ma co liczyć na niższe ceny przy dystrybutorze.

Legendarny kierowca Seicento w końcu wpadł. Zapłaci majątekLegendarny kierowca Seicento w końcu wpadł. Zapłaci majątekCzytaj dalej

Możemy spodziewać się natomiast lekkich podwyżek, szczególnie oleju napędowego.

Warto podkreślić, że w listopadzie marże detaliczne na paliwach w stosunku do cen hurtowych spot wynosiły 26 gr/l w przypadku benzyny, 20 gr dla oleju napędowego oraz 9 gr dla LPG.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł