ZDrogi.pl
CBA zatrzymało cztery osoby powiązane z zarządem dróg wojewódzkich

YouTube: TV Regionalna pl

CBA zatrzymała cztery osoby z zarządu dróg wojewódzkich

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

CBA zatrzymało cztery osoby powiązane z Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich (ŚZWD) lub przedsiębiorstwami realizującymi inwestycje na rzecz zarządu. Zatrzymani mężczyźni mieli wręczać lub przyjmować korzyści majątkowe.

Cztery osoby, w tym dwie z kierownictwa Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w ub. poniedziałek (28 grudnia) cztery osoby, w tym dwóch przedsiębiorców oraz dwóch Zastępców Dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Do zatrzymania doszło bezpośrednio po przyjęciu przez jednego z nich korzyści majątkowej w wysokości 30 tys. zł. Do zdarzenia doszło w Kielcach.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że korzyść została wręczona przez jednego z zatrzymanych przedsiębiorców, który reprezentował jedną ze spółek, które realizują na rzecz ŚZDW inwestycję budowlaną o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

Drugi z zatrzymanych przedsiębiorców, jak ustalili śledczy, również miał udzielać korzyści majątkowych obu urzędnikom.9

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Mężczyznom przedstawiono zarzuty korupcyjne, a jeden z zatrzymanych skorzystał z tzw. klauzuli niekaralności.

W tym samym czasie agenci CBA przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych, w siedzibie ŚZDW oraz w siedzibach przedsiębiorstw współpracujących z ŚZDW.

Sprawa jest rozwojowa, a z uwagi na jej charakter CBA informuje osoby, które brały udział w procederze i wręczyły korzyść majątkową, że mogą skorzystać z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 Kodeksu karnego.W której ramach osoby nie podlegają karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Zdjęcie główne artykułu jest jedynie poglądowe.

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >