ZDrogi.pl
Formuła 1

Formuła 1

Audi czy Porsche? Który z zespołów już wkrótce zobaczymy w Formule 1?

1 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wiele wskazuje na to, że koncern Volkswagena w niedalekiej przyszłości zagości w Formule 1. Według przewidywań magazynu Auto Motor und Sport w stawce mogą znaleźć się aż dwie ekipy należące do niemieckiej firmy.

O tym, że Volkswagen może wejść do środowiska Formuły 1 mówi się od dłuższego czasu. Taki scenariusz jest popierany przez mercedesa, który jest gotów zgodzić się na uproszenie konstrukcji silników.

Wszystko po to, by drzwi do Królowej Motorsportu nie były zamknięte dla nowych producentów.

W 2026 roku w Formule 1 może pojawić się nawet dwóch producentów z Grupy Volkswagena. Na ten moment to jedynie przewidywania, aczkolwiek nawet w zwykłych domysłach może się znaleźć ziarenko prawdy.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Youtube

Cwaniak w SUV-ie niemal potrącił kierującego ruchem. Policja nie kiwnęła palcem - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Takie plotki są pokłosiem spotkań pomiędzy zespołami, władzami Formuły 1, FIA, a także przedstawicielami Audi i Porsche, które są potencjalnymi debiutantami w najbliższych latach. Debatowano w głównej mierze nad opracowaniem nowych przepisów silnikowych na kolejne lata.

Według informacji przekazanych przez korespondenta Auto Motor und Sport, Michael Schmidt, nowy format regulaminów technicznych odnoszących się do silników zostanie przedstawiony podczas Grand Prix Turcji.

- Jeśli przepisy zostaną sformułowane tak, jak jest to zapowiadane, Audi i Porsche wejdą do sportu w 2026 roku - poinformował Schmidt.

- Rezygnacja z MGU-H była najważniejszym warunkiem. Gdy tylko do tego dojdzie, jest pewne, że dwaj duzi producenci pojawią się w Formule 1 - dodał korespondent.

Plotki, które można usłyszeć w Paddocku, potwierdzają, że dołączenie nowych marek do elity Motorsporu staje się bardzo realne.

Warto podkreślić, że w ramach uproszczenia konstrukcji silnika, ma z niego zostać usunięty system MGU-H. W praktyce służy on do odzyskiwania energii z turbosprężarki.

Wykluczenie tego elementu, było bojkotowane przez Mercedesa, który świetnie przyłożył się do jego opracowania. Teraz jednak jest w stanie pójść na kompromis.

Grupa Volkswagena w zamian za MGU-H.

Warto nadmienić, że Toto Wolff zaznaczył od razu, że we wspomniany kompromis wchodzą jeszcze inne ustalenia, które muszą zostać omówione z innymi zespołami.

"MGU-H zostanie wyrzucone, jeżeli uda nam się rozwiązać wiele innych punktów" mówił szef Mercedesa. "Uważam, że jest to kompromis- nie mogę mówić za wszystkich, ale w Mercedesie jesteśmy przygotowani, aby się na niego zgodzić, aby pomóc wejść w ten świat Grupie Volkswagena." - podkreślił Wolff.

"Jeżeli kompromisu nie będzie, prawdopodobnie powrócimy do zarządzania i będziemy mieli przepisy na sezon 2026 jakie ustali FIA i FOM." - podsumował Austriak.

Myślisz, że znasz się na motoryzacji? Te pytania zweryfikują twoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

Polski Fiat 126p to inaczej?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Adam Kornacki rywalizuje z influencerami. Rusza „Super Jazda”!

Motorsport

Adam Kornacki rywalizuje z influencerami. Rusza „Super Jazda”!

Czytaj więcej >

Motorsport

Innowacyjny pomysł furtką dla Roberta Kubicy? Polak otrzyma szansę w Formule 1?

Czytaj więcej >

Motorsport

Volkswagen wjedzie do Formuły 1? Mercedes jest gotów wesprzeć starania koncernu

Czytaj więcej >

Motorsport

Robert Kubica zastąpi wielokrotnego mistrza świata? Jest realna szansa na kontrakt w F1

Czytaj więcej >
Tragiczny wypadek podczas Rajdu Śląska. Zginęła Pilotka. Zawody przerwano

Motorsport

Tragiczny wypadek podczas Rajdu Śląska. Przęsło wbiło się w szybę, zginęła pilotka - Wideo

Czytaj więcej >

Motorsport

Wyjątkowa okazja dla fanów Formuły 1. Były bolid Kimiego Raikkonena trafił na sprzedaż

Czytaj więcej >