ZDrogi.pl
Materiał zewnętrzny

Materiał zewnętrzny

Zakłady na wirtualne wyścigi samochodowe

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Redaktor zDrogi.pl

Udostępnij:

W ofertach legalnych bukmacherów można bez problemu znaleźć zakłady wzajemne na wyścigi Formuły 1, Formuły 3 czy rajdów WRC. Co jednak mają zrobić fani sportów samochodowych poza sezonem, kiedy wyścigi się nie odbywają? Wówczas można spróbować swoich sił

Sporty wirtualne i komputerowe wyścigi najlepszych samochodów to coraz bogatsza i mocno rozbudowana część oferty legalnych bukmacherów. W czasie wiosennego zamrożenia świata sportu w 2020 r. związanego z koronawirusem, kiedy nie odbywały się w zasadzie żadne mecze, imprezy i rozgrywki, to właśnie tzw. virtuale stanowiły trzon oferty legalnych bukmacherów.

Na czym polegają sporty wirtualne? Otóż są to generowane losowo przez komputer zdarzenia, które swoją grafiką przypominają popularne gry komputerowe, takie jak FIFA czy NBA 2k. Jak już wspomniano, wynik takiego „meczu” czy „wyścigu” generuje komputer, ale mimo wszystko są to rezultaty pod względem prawdopodobieństwa dopasowane do rzeczywistości. Dla przykładu – jeśli gracz obstawia wynik wirtualnego meczu Realu Madryt z Legią Warszawa, to i tak zdecydowanie częściej wygra Real.

Wirtualne wyścigi samochodowe u legalnych bukmacherów

Nie może dziwić fakt, że – podobnie jak w przypadku sportów rzeczywistych – bukmacherzy również wśród virtualów stawiają głównie na piłkę nożną i koszykówkę. W końcu to te dwie dyscypliny cieszą się największą popularnością typerów. Oprócz tego, u legalnych operatorów zakładów wzajemnych można stawiać m.in. zakłady na wirtualne wyścigi psów czy koni, a także szeroko rozumianych sportów motorowych.

I tak wirtualne wyścigi samochodowe ma w swojej ofercie choćby licencjonowana firma bukmacherska Fortuna. Typować tam można, czy dany zawodnik wygra dany wyścig, zajmie miejsce w pierwszej dwójce lub trójce. U legalnych bukmacherów LV BET, TOTALbet i Betfan znajdują się z kolei typy na wirtualne biegi żużlowe.

Jak obstawiać wirtualne wyścigi?

Atutem zakładów na wirtualne wyścigi samochodowe w stosunku do zakładów na rzeczywiste zdarzenia jest to, że te pierwsze są dostępne w ofercie bukmachera 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Tradycyjny wyścig samochodowy trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin – wirtualny zaledwie kilka minut. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby na jednym kuponie znalazły się zdarzenia z kilku kategorii virtualów, np. wyścigów samochodowych, żużla i piłki nożnej.

Poza tym typowanie wirtualnych sportów samochodowych nie jest odmienne od stawiania tradycyjnych kuponów. – Zakłady bukmacherskie w wersji virtuals obstawia się niemal tak samo, jak tradycyjne kupony akumulowane oraz pojedyncze. Proces zawierania pewnych zakładów na sporty wirtualne różni się tak naprawdę tylko tym, że poszczególne selekcje wybiera się ze szczególnej zakładki. Reszta pozostaje bez zmian – mówi Jarosław Zalewski, ekspert portalu bukmacherskiego LegalSport.pl. Jest to zatem ciekawa alternatywa, szczególnie w czasie zimowej przerwy w tradycyjnych wyścigach F1 czy WRC. 

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Zakłady bukmacherskie to ryzyko hazardu - zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Podobne artykuły

Samodzielna wymiana klocków i tarcz hamulcowych

Porady

Samodzielna wymiana klocków i tarcz hamulcowych

Czytaj więcej >
Rondo turbinowe - jak prawidłowo jeździć po tym skrzyżowaniu ?

Porady

Rondo turbinowe - jak prawidłowo jeździć po tym skrzyżowaniu ?

Czytaj więcej >