Wypadek Ferrari
Źródło: Formula 1

Fatalny wypadek gwiazdy F1. Kierowca może mówić o wielkim szczęściu

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Września 2020

Wypadek gwiazdy F1, Charlesa Leclerca wyglądał przerażająco. Jego bolid uległ mocnemu zniszczeniu, jednak na szczęście samemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Może mówić o wielkim szczęściu.

Wypadek Charlesa Leclerca. Młody kierowca Ferrari miał wiele szczęścia. Na legendarnej Monzy mogło dojść do prawdziwej tragedii.

Team Ferrari będzie chciał jak najszybciej wymazać z pamięci dzisiejszy wyścig na legendarnym, włoskim torze Monza. Forma zespołu w obecnym sezonie pozostawia wiele do życzenia. Było więc wiadome, że w dzisiejszym wyścigu nie będą oni liczyć na czołowe lokaty.

Dzisiaj grzeje:

1. Anna Lewandowska panicznie stara się odratować swoje dobre imię, ale niestety jeszcze bardziej się pogrąża. Czy teraz przesadziła?

2. Wideo - Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginął młody policjant gorzowskiej drogówki

3. Wideo - Pechowy wypadek. Legendarny Fiat 125p okazał się nie do przejścia

Wraz z początkiem wyścigu z rywalizacji odpadł Sebastian Vettel, w którego bolidzie zepsuły się hamulce. Niemiec przestrzelił pierwszą szykanę i wylądował na umieszczone w tym miejscu styropianowych znacznikach. Wkrótce jego przewody hamulcowe w jego bolidzie zaczęły się palić.

Chwilę później z toru wypadł Charles Leclerc. Jego wypadek był zdecydowanie bardziej niebezpieczny. Na 24. okrążeniu GP Włoch z nieznanych przyczyn młody obywatel Monako, wyleciał z zakrętu. Kierowca nie zdążył nawet zareagować i wpadł w bariery ochronne z ogromną prędkością

Wideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłatWideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłatCzytaj dalej

Naszczęście, młodej gwieździe F1 nic poważnego się nie stało, pomimo faktu, że sam wypadek wyglądał po prostu fatalnie. Jako że podczas wypadku Leclerca doszło do uszkodzenia bandy ochronnej, sędziowie musieli przerwać wyścig i wywiesić czerwoną flagę.

Zobacz także:

1. Kościński: Naszym celem jest konsumpcja. Minister finansów ostro o obcięciu 500 plus, 13. i 14. emerytury

2. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować

3. Nieszczęśliwy wypadek. 19-latka w Seicento zniszczyła Ferrari za ponad milion złotych

4. Kierowco, już wkrótce istotne zmiany w przepisach. Ciężej będzie stracić swoje prawo jazdy

5. Statystyki nie kłamią. Ile kilometrów przejedzie Polak za swoją dniówkę? Jesteśmy daleko w tyle

Następny artykuł