Wygodnie być eko w mieście – elektryzujące trendy w motoryzacji
O licznych zaletach posiadania auta elektrycznego przekonują się kolejni właściciele ekologicznych pojazdów. Największe marki, kierując się troską o naszą planetę, prześcigają się w projektowaniu i produkcji modeli, które jednocześnie zachwycą swoich użytkowników wyglądem i osiągami.
MINI to prawdziwa ikona stylu
Pierwszy w historii, w pełni elektryczny
i praktyczny hybrydowy SUV MINI Countryman Cooper SE to absolutnie zachwycające modele. Sylwetka i detale MINI Cooperów od lat niezmiennie zachwycają wielu architektów, projektantów i designerów, którzy kochają pokazywać się w swoich wyjątkowych i jakże fotogenicznych autach. To auto kochają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na pierwszy rzut oka zauważa się sprytne połączenie kokieterii ze sportowym zacięciem . MINI Countryman Cooper SE z napędem na cztery koła do świetna propozycja dla tych, co lubią wyskoczyć za miasto i nie boją się bezdroży.
Zalety elektryzujących trendów aut elektrycznych
Poza podstawowym aspektem związanym z ochroną środowiska, wśród najważniejszych zalet pojazdów w pełni elektrycznych możemy wymienić:
-
Komfort dynamicznej jazdy w ciszy.
-
Szybkie ładowanie akumulatora (zaledwie 23 minuty ładowania na 100 km).
-
Coraz więcej stanowisk ładowania akumulatorów (np. w galeriach handlowych oraz z sieci ChargeNow w niemal tysiącu lokalizacjach w kraju).
-
Oszczędność w eksploatacji (porównując podobny model spalinowy, zaoszczędzimy w skali roku kilka tysięcy złotych).
-
Brak oleju silnikowego, którego wymiana w pojazdach spalinowych jest kosztowna i kłopotliwa.
-
Udogodnienia w mieście: na parkingach i na drogach (np. legalna jazda buspasem, bezpłatne miejsca parkingowe w specjalnych strefach).
-
Nowoczesny stylowy design będący kontynuacją brytyjskiego pierwowzoru.
-
Najwyższa jakość godna niemieckiej marki.
[ Więcej informacji na tej stronie ]
Skorzystaj z kalkulatora online [ otwórz ] i sprawdź ile możesz zaoszczędzić i jak daleko zajedziesz.
W skrócie: MINI Cooper SE pokona trasę o długości 100 km, po zaledwie 23-minutowym ładowaniu ze stacji z prądem stałym, a po nieco ponad dwugodzinnym ładowaniu z domowej stacji Wallbox.
Ładowanie ze zwykłego gniazdka? Tak!
Auto naładujemy także ze zwykłego gniazdka, dzięki czemu po 6 h będzie ono gotowe do przejechania stu kilometrowej trasy. W pełni naładowany akumulator to nawet tydzień codziennego przemieszczania się do pracy i z powrotem.
Dofinansowanie w programie „Mój elektryk”
Od 12 lipca można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego. To 18 750 zł, a z Kartą Dużej Rodziny aż 27 000 zł, które zostanie w twojej kieszeni! Te sumy cię nie przekonują? Umów się na jazdę próbną „elektrykiem”.