Ubezpieczenie OC
Źródło: Bankier.pl

Rewolucyjna zmiana w ubezpieczeniu OC samochodu. Pewna aplikacja znacznie zmniejsza jego cenę

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Października 2020

Ubezpieczenie OC jest corocznym obowiązkiem każdego kierowcy w naszym kraju. Nie jest to jednak taka tania rzecz, co każdy z nas doskonale wie. Pewien rewolucyjny sposób może znacząco obniżyć koszty. Rozwiązanie to może być prawdziwą rewolucją na rynku ubezpieczeń i pozwoli zaoszczędzić trochę grosza.

Ubezpieczenie OC tańsze z aplikacją? Wkrótce będzie to możliwe. Rewolucyjny pomysł pomoże milionom kierowców zaoszczędzić pieniądze.

To nie żart ani fake. Nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy wprowadzają specjalny system. Będzie on pozyskiwał tańsze OC. Wszystko jest dziełem wspólnych działań największego ubezpieczyciela w Niemczech, który nawiązał współprace z pewną firmą informatyczną.

Dzisiaj grzeje:

1. Kuriozalna sytuacja. Kobieta nie wskazała sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych mandatu

2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni

3. O krok od tragicznego wypadku. Opona wybuchła przy 269 km/h - WIDEO

Stworzyli oni aplikację mobliną Mein Auto, która promuje bezpieczną jazdę. System bazuje na zbieraniu danych, które są przekazywane przez samochód. Zbierane dane pozwalają ubezpieczycielowi na podjęcie decyzji o ewentualnej dodatkowej zniżce.

Może ona sięgać aż 30 procent, więc dobrzy kierowcy preferujący bezpieczną, przepisową jazdą, mogą liczyć na tańsze ubezpieczenie. W aplikacji znajdują się specjalne programy motywacyjne. Kierowcy w ten sposób są zbierają punkty które przemieniają się co roku na dodatkowe zniżki.

– Nasza aplikacja to świetny przykład przyjaznej użytkownikowi i cennej biznesowo InsurTech, czyli technologii opracowanej specjalnie z myślą o branży ubezpieczeń. MeinAuto wychodzi naprzeciw młodszym konsumentom, dla których rozwiązania mobilne to dzisiaj oczywistość – przekazał Tobias Becker, principal software engineer z firmy Intive.

Roztrzaskał swoje audi 80 o przydrożny słup. Ten wypadek mógł zakończyć się tragedią - WideoRoztrzaskał swoje audi 80 o przydrożny słup. Ten wypadek mógł zakończyć się tragedią - WideoCzytaj dalej

Aplikacja polega w głównej mierze na zbieraniu niezbędnych danych. Mowa o tym z jaką prędkością porusza sie pojazd, jak przyśpiesza i hamuje oraz wiele wiele innych czynników. Zebrane dane pozwalają ubezpieczycielowi określić jaka zniżka należy się za dany styl jazdy.

Rozwiązanie jest jedyne w swoim rodzaju oraz w pewnym stopniu rewolucyjne. W przyszłości wiele firm będzie korzystać z tego rozwiązania. Jak sądzicie czy również w naszym kraju będzie ono prawdziwym hitem?

Zobacz także:

1. "Sytuacja jest katastrofalna". 22 osoby zaginione i ofiary śmiertelne, ogromne zniszczenia. Przykre informacje za granicy

2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, aż nas zatkało. To prawdziwa legenda polskiego sportu

3. Posiadasz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku polskich miast

4. Wideo - Policja chciała pomóc w holowaniu pojazdu. Chwilę potem doszło do prawdziwego dramatu

5. Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo

6. Alternatywna rzeczywistość w "Wiadomościach" TVP? Padły niespodziewane tezy, ciężko uwierzyć

Następny artykuł