ZDrogi.pl
Ubezpieczenie OC

Bankier.pl

Rewolucyjna zmiana w ubezpieczeniu OC samochodu. Pewna aplikacja znacznie zmniejsza jego cenę

2 Października 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ubezpieczenie OC jest corocznym obowiązkiem każdego kierowcy w naszym kraju. Nie jest to jednak taka tania rzecz, co każdy z nas doskonale wie. Pewien rewolucyjny sposób może znacząco obniżyć koszty. Rozwiązanie to może być prawdziwą rewolucją na rynku ub

Ubezpieczenie OC tańsze z aplikacją? Wkrótce będzie to możliwe. Rewolucyjny pomysł pomoże milionom kierowców zaoszczędzić pieniądze.

 To nie żart ani fake. Nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy wprowadzają specjalny system. Będzie on pozyskiwał tańsze OC. Wszystko jest dziełem wspólnych działań największego ubezpieczyciela w Niemczech, który nawiązał współprace z pewną firmą informatyczną. 

Stworzyli oni aplikację mobliną Mein Auto, która promuje bezpieczną jazdę. System bazuje na zbieraniu danych, które są przekazywane przez samochód. Zbierane dane pozwalają ubezpieczycielowi na podjęcie decyzji o ewentualnej dodatkowej zniżce. 

Może ona sięgać aż 30 procent, więc dobrzy kierowcy preferujący bezpieczną, przepisową jazdą, mogą liczyć na tańsze ubezpieczenie. W aplikacji znajdują się specjalne programy motywacyjne. Kierowcy w ten sposób są zbierają punkty które przemieniają się co roku na dodatkowe zniżki.

– Nasza aplikacja to świetny przykład przyjaznej użytkownikowi i cennej biznesowo InsurTech, czyli technologii opracowanej specjalnie z myślą o branży ubezpieczeń. MeinAuto wychodzi naprzeciw młodszym konsumentom, dla których rozwiązania mobilne to dzisiaj oczywistość – przekazał Tobias Becker, principal software engineer z firmy Intive.

Aplikacja polega w głównej mierze na zbieraniu niezbędnych danych. Mowa o tym z jaką prędkością porusza sie pojazd, jak przyśpiesza i hamuje oraz wiele wiele innych czynników. Zebrane dane pozwalają ubezpieczycielowi określić jaka zniżka należy się za dany styl jazdy.

 Rozwiązanie jest jedyne w swoim rodzaju oraz w pewnym stopniu rewolucyjne. W przyszłości wiele firm będzie korzystać z tego rozwiązania. Jak sądzicie czy również w naszym kraju będzie ono prawdziwym hitem?

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >