Tesla model S Plaid
Źródło: Materiały Prasowe

Nowa Tesla Model S Plaid - setka w mniej niż 2 sekundy i ponad 1100 KM

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Września 2020

Tesla postanowiła ogłosić nową wersję leciwego modelu S. "Plaid" ma pomóc zachować konkurencyjność modelu, gdy na rynek trafi największy konkurent - Lucid Air. Nowy wariant ma być szybszy, wydajniejszy i mieć większy zasięg niż debiutant. Wciąż pozostanie jednak autem, które debiutowało w 2012 roku.

Długo oczekiwana Tesla Model S Plaid została właśnie ogłoszona przez amerykańskiego producenta samochodów. Nowa wersja ma odeprzeć atak Lucid Air.

Nowy flagowy wariant starzejącego się już Modelu S jest napędzany trzema silnikami elektrycznymi, których łączna moc to ponad 1100 KM.

Tesla twierdzi, że S Plaid osiągnie 60 mil/h (96 km/h) w mniej niż 2 sekundy, przejedzie ćwierć mili w mniej niż 9 sekund i rozpędzi się maksymalnie do 200 mil/h (320 km/h).

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Jeśli zapowiedzi Tesli dotyczące przyspieszenia okażą się prawdziwe, gdy trafi na rynek, zostanie najszybciej przyśpieszającym seryjnie produkowanym samochodem w historii. Przynajmniej do czasu debiutu elektrycznych hipersamochodów, takich jak Rimac C_Two, Pininfarina Battista, Lotus Evija, czy Tesla Roadster.

Tesla Model S Plaid to nie tylko najbardziej zorientowany na osiągi wariant Modelu S. Wersja ta ma oferować również największy zasięg.

Producent zapewnia, że może przejechać ponad 520 mil (836 km) na jednym ładowaniu.

Tym samym Tesla model S w wersji Plaid ma być szybsza na torze, szybciej przyśpieszająca i o większym zasięgu niż nadchodzący Lucid Air.Ceny Tesli Model S w wersji Plaid zaczynają się od 139 990 USD (około 540 tys. zł), a pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na koniec 2021 r.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł