Tesla Model 3
Źródło: Photo by Tesla

Tesla Model 3 z rekordem Guinnessa. Niezwykłe osiągnięcie elektrycznego auta

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Września 2020

Tesla Model 3 to jeden z najbardziej popularnych modeli elektrycznych samochodów. Pojazd pobił pewien rekord Guinnessa, udowadniając zarazem, że podróżowanie samochodem elektrycznym na sporych trasach wcale nie jest takie uciążliwe.

Tesla Model 3 bije kolejny rekord. Najkrótszy czas ładowania w podróży.

15 godzin i 46 minut oraz godzina i 32 minuty ładowania. Właśnie w ten sposób rozłożyła się rekordowa podróż Teslą Model 3 przez cała Wielką Brytanię. Amerykański pojazd udowodnił, że podróżowanie elektrykiem wcale nie musi być uciążliwe.

Kierowca Formuły E, Alexander Sims, aktywista ekologiczny Dean Fielding oraz ekspert od samochodów elektrycznych David Peilow postanowili przetestować słynną Tesle Model 3. Wybrali się w podróż przez całą Wielką Brytanię.

Dzisiaj grzeje:

1. Tysiące osób na ulicach, krzyki, policja i sparaliżowane miasto. Za chwilę wszystko się zacznie, Polacy są wściekli

2. Wideo - Koszmarny wypadek. 11-latek na rowerze potrącony w Zielonej Górze. O krok od tragedii

Celem wspomnianej trójki było uzyskanie jak najkrótszego łącznego czasu ładowania i udowodnienie tezy, że podróż elektrykiem może być równie szybka i przyjemna co spalinowym samochodem.

Obecny rekord czasu ładowania wynosił 3 godziny i 44 minuty. Należy również do Tesli, tyle że do Modelu S i został ustanowiony w 2015 roku.

Pokonanie trasy liczącej aż 800 mil, elektryczny pojazd potrzebował 15 godzin oraz 46 minut. Na ładowanie poświęcono jedynie godzinę oraz 32 minuty. Jak widać rekord sprzed 5 lat, został dosłownie zmiażdżony.

Przerażające nagranie. Kierowca zasnął za kierownicą i spowodował koszmarny wypadekPrzerażające nagranie. Kierowca zasnął za kierownicą i spowodował koszmarny wypadekCzytaj dalej

W trasie auto było ładowanie czterokrotnie. Warto podkreślić, że infrastruktura stacji ładowania na Wyspach sukcesywnie rośnie, więc niewykluczone, że w przyszłości uda się uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Zobacz także:

1. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna

3. Niebezpieczni kierowcy muszą się mieć na baczności. Nowe przepisy drogowe są bezlitosne. Będzie im grozić nawet dożywocie

4. Tragedia na DW 433 - Pijany 30-latek zabił siebie i pasażerkę

5. Wideo - Skandaliczne wyprzedzanie. Kierowca ratował się chodnikiem

6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Następny artykuł