Tesla w kosmosie
Źródło: YouTube: Primal Space

Tesla Roadster zbliża się do Marsa - Czy to już rekord przebiegu?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Października 2020

Tesla Roadster krąży wokół słońca. Ponownie w pobliżu Ziemi znajdzie się w lutym 2021 roku. Aktualnie Roadster zbliża się do Marsa - Marsjanie będą zaskoczeni!

7 października Tesla Roadster, która została wyniesiona w kosmos 6 lutego 2018 roku, zbliży się do Marsa. Minimalna odległość od Czerwonej Planety wyniesie około siedmiu milionów kilometrów - stanowczo za mało, aby wpłynąć na trasę elektrycznego roadstera.

Tesla zbliża się do Marsa

Przypomnijmy, że Tesla znalazła się w przestrzeni kosmicznej dzięki debiutanckiemu startowi rakiety Falcon Heavy 6 lutego 2018 roku o godzinie 21:45 CET.
Na pokładzie Tesli znajduje się „kierowca” - manekin Starman.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Orbita, po której porusza się Tesla, jest ekscentryczna (ok. 0,256). W peryhelium Roadster znajduje się w odległości 0,986 jednostki astronomicznej od słońca, aphelium - 1,663 jednostki astronomicznej. Pełne okrążenie słońca zajmuje Tesli 557 dni.

Tesla znajdzie się ponownie w pobliżu Ziemi w lutym 2021.

W pobliże Marsa Roadster dotrze 7 października 2020. Tesla minie Czerwoną Planetę w minimalnej odległości około siedmiu milionów kilometrów. Jest to zbyt duża odległość, by Mars mógł znacząco wpłynąć na orbitę Tesli.

Warto podkreślić, że pobyt w przestrzeni kosmicznej prawdopodobnie wpłynął na wygląd Tesli. W wielu miejscach lakier może być mocno przebarwiony, a niektóre elementy mogły już stracić swój wygląd. Na panelach mogą znajdować się także małe kratery, które powstały wskutek uderzeń drobin materii. Niewykluczone również, że mogło dość do poważniejszych uszkodzeń wskutek większych kolizji.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł