SUV Cupra Formentor
Źródło: Photo by Cupra

Cupra Formentor czyli dystyngowany sportowiec. Pierwszy SUV marki będzie kosztować naprawdę sporo

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Września 2020

SUV prosto z fabryk Cupry wygląda bardzo dobrze. Dwa lata temu odłączyła się ona od Seata. Początkowo obie firmy współdzieliły modele, jednak przyszedł czas na oficjalny debiut SUV-a, który jako pierwszy będzie 100-procentową Cuprą. I trzeba powiedzieć, że wygląda bardzo dobrze.

SUV prosto z fabryk Cupry może zachywycać. Model Formentor to urodzony sportowiec z nutą eleganta. Bycie niezależną marką służy Cuprze.

Cupra Formentor, czyli pierwszy rasowy model w hiszpańskiej marki. Zbudowany od postaw i będący w 100-procentach dziełem hiszpańskiej marki sportowych samochodów. Debiut jest świetną okazją na zaprezentowanie światu specjalnej wersji VZ. Skrót pochodzi od hiszpańskiego słowa "veloz", co oznacza "szybki".

Dzisiaj grzeje:

1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

2. Wideo – Przerażający wypadek. Zniszczył kilkanaście aut. Audi R8 Spyder rozpadło się na dwie części

To prawda, nowy Formentor będzie piekielnie szybki. Taki stan rzeczy zawdzięcza dwulitrowemu silnikowi TSI, generującemu aż 310 KM. Sportowy SUV Cupry pierwszą setkę osiąga w 4,9 sekundy. Bardzo dobry wynik.

Pierworodny projekt Cupry wygląda po prostu obłedniePierworodny projekt Cupry wygląda po prostu obłednie
fot. Cupra

Pojazd jest tzw. SUV coupe. Genialnie wpisuje się w najpopularniejszy na europejskim rynku segment C. Mierzy 4 450 mm długości, 1 839 mm szerokości i 1 511 mm wysokości.

Wideo - Koszmarny wypadek. 11-latek potrącony na rowerze w Zielonej Górze. O krok od tragediiWideo - Koszmarny wypadek. 11-latek potrącony na rowerze w Zielonej Górze. O krok od tragediiCzytaj dalej

Standardowe wyposażenie pojazdu może satysfakcjonować nawet najbardziej wybrednego fana motoryzacji. Mowa o sportowej podgrzewanej kierownicy wielofunkcyjnej, kubełkowych fotelach i LED-owych oświetleniach kokpitu z możliwością wyboru koloru. W ofercie hiszpańskiej marki pojawi również się pakiet Petrol Blue zawierający tapicerkę z perforowanej skóry w kolorze Petrol Blue oraz pełną elektryczną regulację fotela kierowcy z funkcją zapamiętywania ustawień.

Pierworodny projekt Cupry wygląda po prostu obłednie

Wiadomo, że Cupra Formentor została wyceniona na 194 500 zł, a w polskich salonach pojawi się już w październiku bieżącego roku.

Zobacz także:

1. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą

2. Smutne informacje. Nowe szczegóły dotyczące śmierci Gienka Loski

3. Kierowco, miej się na baczności. Nowy przepis ruchu drogowego spędzi sen z powiek wielu zmotoryzowanych

4. Znany poseł PO miał wypadek. Uderzył w niego nietrzeźwy kierowca. Doszło do próby przekupstwa

5. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

6. Cenzura w Sejmie? Chcieli pokazać, jak PiS zatrudnia “po rodzinie”, ale zareagowała Straż Marszałkowska

Następny artykuł