Superauta porzucone w salonie
Źródło: Instagram James Wan

Superauta porzucone w opuszczonym salonie samochodowym. Wśród nich naprawdę rzadkie okazy

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Sierpnia 2020

Superauta potrafią rozbudzić wyobraźnię każdego z nas. Kosztują bardzo dużo, pięknie wyglądają, jednak swoim nabywcom mogą zaoferować sporą dozę przyjemności oraz przyjemnych doznań. Informacje dotyczące opuszczonych samochodów są bardzo rzadkie. Najnowszy odnotowany przypadek pochodzi z Chin. Dokładniej z opuszczonego salonu w Guangzhou.

Superauta w opuszczonym salonie. Czemu ktoś porzucił takie perełki?

W jednym z opuszczonych salonów w chińskim mieście Guangzhou można trafić na prawdziwe perełki. Mowa o trzech superautach z początku XXI wieku. Takie informacje na swoim Instagramie zamieścił jeden z miejscowych pasjonatów sztuki motoryzacyjnej.

Porzucone Porsche Carrera GTPorzucone Porsche Carrera GT
fot. James Wan

Wewnątrz salonu można natrafić na prawdziwie rzadkie okazy. Mowa o porsche carrera gt, ferrari 575 superamerica i chevrolecie corvette Z06 generacji C5.

Samochody znajdują się w salonie specjalizującym się w sprzedaży samochodów marki Ferrari oraz Maserati. Został on otwarty w 2005 roku, jednak kilka lat później został on zamknięty.

Wideo - Koszmarny wypadek. Przerażające dachowanie przy ponad 100 km/hWideo - Koszmarny wypadek. Przerażające dachowanie przy ponad 100 km/hCzytaj dalej

Gruba warstwa kurzu wskazuje, że pojazdy zostały porzucone bardzo dawno temu. Czemu ktoś to zrobił? Nie mamy zielonego pojęcia.

Największą atrakcją jest Porsche Carrera Gt z rzadkim lakierem Zanzibar Red. o podobno jeden z trzech egzemplarzy w takim kolorze i jeden z 1270 kiedykolwiek wyprodukowanych.

Widok z jednej strony bardzo piękny, z drugiej jednak bardzo smutny. Mamy nadzieję, że porzucone samochody wrócą do czasów swojej świetności i wyjadą na lokalne drogi.

Zobacz także:

1. Wideo - Niemiec w BMW groził Polakowi niebezpiecznym narzędziem. Policja nie zareagowała na zgłoszenie

2. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy

3. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

4. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

5. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja

Następny artykuł