Samochód
Źródło: policja

Masz samochód? Musisz być czujny. Tysiące wezwań trafi do skrzynek Polaków

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Października 2020

Samochód osobowy to najpopularniejszy środek transportu. Każdy z nas chce by jego auto było bez usterek i użytkowało się w należyty sposób. Volkswagen oraz pięciu innych producentów aut wzywa swoich klientów do naprawy wadliwych pojazdów. Do polskich domów trafi tysiące wezwań do naprawy.

Tysiące wezwań trafi do polskich domów. Volkswagen i kilku czołowych producentów zapraszają do serwisu.

Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejszym producentem w naszym kraju jest Volkswagen. Niemiecki producent jest liderem sprzedażowym i samochody niemieckiej marki są wybierane bardzo często i bardzo chętnie.

Według ostatnich informacji, wśród 10 tysięcy wadliwych samochodów znajdują się modele tej popularnej marki. Wady oraz usterki do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zgłosił także Skoda, Audi, Toyota, Mitsubishi i Ford, podaje bankier.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Pod osłoną nocy wprowadzono istotny zakaz. Obejmie on również polskich kierowców

2. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja

3. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków

Wśród wszystkich producentów, najwięcej problemów zgłosił właśnie Volkswagen. Chodzi o modele Up! oraz Polo produkowanych między 2015 r. a 2017 r. oraz modeli caddy z 2018 r. Poważne wady dotyczą zespawania ze sobą ucha przeznaczonego do holowania.

Senior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoSenior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoCzytaj dalej

Właściciele VW mogą udać się do serwisu, gdzie za darmo wyeliminują wyżej wspomnianą usterkę. Nie można jej lekceważyć, ponieważ producent informuje, że pęknięcie ucha holowniczego może skutkować fizycznymi obrażeniami u innych osób.

W przypadku Skody wady ujawniono w modelach karoq i kodiaq (typ: NU i NS) wyprodukowanych w Czechach. W tym przypadku źle została zamontowana rama siedzenia przedniego.

Surowy mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać kierowcówSurowy mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać kierowcówCzytaj dalej

W audi, czyli jednej z marek należącej do koncernu Volkswagena również występuje poważna usterka. Mowa o źle zamontowanym zaczepie holowniczym. Problem dotyczy modeli a4, a6 i a7 wyprodukowanych w 2018 r.

Kampanię naprawczą ogłosiła także Toyota, Ford i Mitsubishi. W przypadku Toyoty chodzi o model proace wyprodukowany pod koniec 2019 r. Bankier.pl informuje, że w tym przypadku może nie działać uzupełniający system bezpieczeństwa biernego SRS.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili obiegła media. Legenda nie żyje, podróżował po całym świecie

2. Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamięta

3. Bardzo groźny wypadek karetki na sygnale. Zderzenie na rondzie zakończyło się dramatem

4. Spektakularna prezentacja na najwyższym budynku świata. Porsche pokazało prawdziwą klasę

5. Nowe malowanie policyjnych radiowozów. Kierowco, już wkrótce pojawią się na polskich drogach

6. Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)

7. O. Rydzyk stanowczo przesadził. "Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją"

Następny artykuł