ZDrogi.pl > Motorsport > Robert Kubica pozostaje w Formule 1. Polak będzie kierowcą rezerwowym
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Robert Kubica pozostaje w Formule 1. Polak będzie kierowcą rezerwowym

Alfa Romeo
Alfa Romeo

PKN Orlen potwierdził, że pozostanie w środowisku Formuły 1. Polski koncern będzie kontynuować swoją współpracę w dotychczasowym zespołem Alfy Romeo. W elicie motorsportu pozostaje również Robert Kubica, który otrzymał bardzo odpowiedzialną rolę.

Grupa PKN Orlen oficjalnie ogłosiła, że pozostaje na kolejny rok w świecie Formuły 1 jako sponsor tytularny zespołu Alfa Romeo. 

Współpraca z ekipą z Hinwil trwa od 2020 roku, kiedy to Robert Kubica otrzymał posadę kierowcy rezerwowego.

Polska firma podpisała roczny kontrakt, który gwarantuje Kubicy występy w pojedynczych jednostkach treningowych.

Warto zaznaczyć, że Kubica wystartował w tym sezonie w dwóch wyścigach F1, zastępując Kimmiego Raikkonena, który z powodu koronawirusa nie był w stanie zasiąść w bolidzie.

Mimo wszystko głównym zakresem obowiązków Roberta są w głównej mierze prace rozwojowe i testowe.

36-letni kierowca będzie je łączył z występami w wyścigach długodystansowych.

"Mimo że sezon 2021 się jeszcze nie skończył, to chciałbym się z wami podzielić informacją na temat kontynuacji współpracy PKN Orlen i mojej z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem będziemy reprezentować nadal Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję też w wiele ciekawych wyścigów i dużo emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki!" - przekazał w materiale opublikowanym na Twitterze PKN Orlen, Robert Kubica.

O przedłużeniu współpracy poinformowała również stajnia z Hinwil.

"Alfa Romeo będzie kontynuować jedną z najbardziej wyróżniających się relacji w świecie F1. A to dlatego, że zespół i Orlen po raz trzeci z rzędu przedłużyli swoją współpracę" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.