Robert Kubica wraca do bolidu
Źródło: YouTube

Robert Kubica przekazał informację, na którą czekały tysiące fanów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Września 2020

Robert Kubica, mimo braku większych sukcesów, kojarzony jest w naszym kraju z Formułą 1. Choć w tym sezonie nie jest podstawowym kierowcą żadnej z ekip, to zdarza mu się wyjechać na tor. Właśnie ogłosił, że podczas kolejnych zawodów wsiądzie do bolidu.

Robert Kubica jak dotąd jest pierwszym i jedynym Polakiem, który znalazł się w Formule 1. Na początku jego kariery wielu wróżyło, że w przyszłości będzie się zaliczał do najlepszych w tej dyscyplinie sportu.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak jego plany. Poważny wypadek Kubicy w trakcie jednego z rajdów sprawił, że Polak musiał odstawić kask na wiele lat. Kierowca do tej pory nie wrócił do stuprocentowej sprawności. Mimo to sam jego powrót na tory zasługuje na wielki szacunek. Dziś Polak nie jest już podstawowym kierowcą, ale wsiądzie do bolidu podczas kolejnego konkursu.

- Wiem, że czekają mnie kolejne występy w piątkowych treningach F1, ale nie wiem jeszcze, podczas których Grand Prix - powiedział Robert Kubica w rozmowie z DailyGP.com, zdradzając, że niebawem znów będzie można zobaczyć go na torze Formuły 1.

Od początku sezonu Polak jest związany z ekipą Alfa Romeo Racing Orlen, w której pełni rolę kierowcy testowego.

Robert Kubica znów na torze.

Na razie Polacy muszą pogodzić się z tym, że Kubicę zobaczymy w Formule 1 tylko w tej roli.

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł