Policja zatrzymała oszusta, który zgłosił kradzież nieistniejącego auta
Źródło: Materiały Policyjne

Nietypowy przekręt. 41-latek próbował wyłudzić odszkodowanie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował oszukać ubezpieczyciela. Plan 41-latka miał pomóc mu szybko "zarobić". Mężczyzna zgłosił kradzież auta, które nawet nie istnieje.

41-latek wpadł na „genialny” pomysł, który miał pomóc mu łatwo zarobić. Mężczyzna zarejestrował samochód... który nie istnieje. Wszystko po to, aby wyłudzić odszkodowanie za jego kradzież. Mężczyzna został zatrzymany i grożą mu nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Policja dość szybko ustaliła przebieg wydarzeń.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Mężczyzna postanowił zgłosić fikcyjną kradzież samochodu, żeby uzyskać pieniądze z odszkodowania. W tym celu zakupił doszczętnie zniszczoną Toyotę. Rozebrał ją na części i pozostawił sobie jedynie elementy, na których były widoczne nr identyfikacyjne.

Następnie wynajął z wypożyczalni identyczne auto, aby zrobić mu zdjęcia.

Po wszystkim przystąpił do rejestracji pojazdy. W urzędzie podał numery i dokumenty ze zniszczonego auta oraz zdjęcia wynajętego samochodu.
Ostatecznie plan się nie udał, a 41-latek został zatrzymany policjantów z grupy „Skorpion".

Policja znalazła w mieszkaniu oszusta dokumenty zdemontowanego auta oraz tablice rejestracyjne.

Podczas przesłuchania przyznał się do oszustwa. Zdradził, że wrak został sprowadzony przez niego z Holandii, a auto ze zdjęć pochodziło z wypożyczalni. W trakcie przeszukania mieszkania 41-latka policjanci znaleźli dokumenty oraz naklejkę na szybę i tablice rejestracyjne ze sprowadzonego auta.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący oszustwa oraz poświadczenia nieprawdy podczas rejestracji pojazdu. Grozi mu za to nawet do 3 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł