ZDrogi.pl > Porady > Objazd Tajlandii – jakie są najlepsze wycieczki?
Redaktor zDrogi.pl
Redaktor zDrogi.pl 19.03.2022 14:42

Objazd Tajlandii – jakie są najlepsze wycieczki?

Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny

Niestety aktualnie pandemia COVID 19 spowodowała, że przynajmniej czasowo, wjeżdżający do Tajlandii muszą posiadać specjalne zezwolenie (certificate of entry – COE). Dodatkowo każda osoba musi po przylocie poddać się 14-dniowej kwarantannie w jednym z akredytowanych hoteli (alternative state quarantine – ASQ). Miejscowe władze poinformowały także ostatnio, że na razie nie jest rozważane zniesienie wymogu kwarantanny wobec osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Obecnie lokalnie mogą również obowiązywać częściowe lockdowny w związku z drugą falą epidemii.  Dlatego, decydując się na wyjazd do Tajlandii należy na bieżąco śledzić sytuację na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (www.gov.pl/web/tajlandia/koronawirus-sars-cov-2). 

Lokalne ograniczenia w ruchu to spore utrudnienie, szczególnie, że jedną z najatrakcyjniejszych form zwiedzania Tajlandii są wycieczki objazdowe. Pozwalają one bowiem w ciągu kilku lub kilkunastu dni odwiedzić najpiękniejsze miejsca tego rozległego azjatyckiego kraju. Biorąc pod uwagę fakt, że objazdowych wycieczek po Tajlandii jest wiele, sprawdziliśmy, które propozycje cieszyły się największym zainteresowaniem turystów. Wiedzę tę można wykorzystać już teraz, rezerwując wyjazd z wyprzedzeniem w dogodnym terminie. W związku z pojawieniem się szczepionek można liczyć na ustabilizowanie się sytuacji epidemiologicznej, a aktualne ceny first minute są naprawdę korzystne.

Bangkok i okolice (ok. 4000 zł/os za 7 dni w opcji first minute, wyloty z Warszawy)

Podczas tygodniowej wycieczki do Tajlandii poznamy najpiękniejsze zabytki stolicy kraju Bangkoku, w tym najstarszą buddyjską świątynię królewską Wat Po, monumentalny posąg złotego Buddy w świątyni Wat Traimit i Wielki Pałac. Odbędziemy też rejs łodzią po rzece Chao Praya i kanałach Bangkoku. W programie znajduje się wizyta na plantacji palm kokosowych i w Królewskim Centrum Rękodzieła Tajskiego, podróż łodzią w górę rzeki Kwai i zwiedzanie najpopularniejszego kurortu Tajlandii – Pattayi. W cenę wycieczki wliczone jest zakwaterowanie w hotelach*** z klimatyzacją oraz śniadania w formie bufetu, z możliwością dopłaty do obiadokolacji. Dodatkowo płatne są bilety wstępów i lokalni przewodnicy (ok. 65$/os) oraz wycieczki fakultatywne (ok. 275$/os).

Bambusowe łodzie złotego Buddy (ok. 4000 zł/os za 12 dni w ofercie last minut, wyloty z Warszawy lub z Krakowa)

W programie tej wspaniałej 12-dniowej wycieczki znajduje się zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Tajlandii, w tym tętniącego życiem Bangkoku (m.in. Świątynia Szmaragdowego Buddy, Pałac Królewski, Świątynia Złotego Buddy, fakultatywnie kolacja w restauracji na 78 piętrze najwyższego budynku w Tajlandii – Baiyoke Sky), dawnej stolicy kraju Ayutthaya, Parku Narodowego Erawan oraz pływającego targu Damnoen Saduak, a także rejs tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya oraz rafting bambusowymi tratwami po rzece Kwai. Podczas wycieczki mamy zapewnione 11 noclegów w hotelach*** na trasie przejazdu (pokoje 2-osobowe z łazienkami) oraz śniadania, dodatkowo płatne bilety wstępu i lokalni przewodnicy (ok 160$/os) + wycieczki fakultatywne (m.in. rejs kanałami Bangkoku ok 20$/os, przejażdżka na słoniu ok. 35$, kolacja w Baiyoke Sky ok. 50$).

Ukochana Samui (ok. 6300 zł/os za 7 dni, wyloty z Warszawy)

Ta tygodniowa wycieczka objazdowa po Tajlandii pozwala odkryć rajski urok tego tropikalnego kraju. W planie wycieczki m.in. szmaragdowa laguna Sa Morakot, malownicza prowincja Nakhon Si Thammarat na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, rajska wyspa Koh Samui położona w Zatoce Tajlandzkiej oraz pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego w Parku Narodowym Khao Sok. Cena wycieczki obejmuje 7 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-osobowe z łazienkami) oraz 7 śniadań, należy też zabezpieczyć ok. 150$/os na opłaty dodatkowe (bilety wstępów, lokalni przewodnicy, system Tour Guide) + ok. 200$/os na wycieczki fakultatywne (np. wycieczka do Morskiego Parku Narodowego Anthong ok. 80$/os).

Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie objazdowe samochodem, a nie autokarem, na miejscu w wypożyczalni musimy podjąć decyzję co do marki auta. Jaki samochód najlepiej wybrać? Na początek sprawdź katalog pojazdów, a następnie zaplanuj swoją wycieczkę w oparciu o najmniej awaryjne samochody.

Tekst zewnętrzny