Mercedes W223
Źródło: Kolesa.ru

Mercedes szykuje dla nas coś specjalnego. 800 KM w najnowszej „esklasie”

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Sierpnia 2020

Mercedes W223 może okazać się najmocniejszym sedanem w historii. Niemiecka marka szykuje coś absurdalnego dla największych fanów "gwiazdy". Czego możemy się spodziewać?

Topowy wariant topowego modelu idzie zgodnie z obowiązującymi trendami. Mniej cylindrów, więcej mocy. Ta tendencja raczej nie powinna nikogo zaskoczyć... w przeciwieństwie do parametrów topowej jednostki napędzającej największą limuzynę ze Stuttgartu.
Wiele wskazuje na to, że już wkrótce klienci decydujące się na najnowszą S-klasę typoszeregu W223 będą mieli kilka ciekawych opcji do wyboru. Na szczycie oczywiście znajdą się modele sygnowane logo AMG.

Mercedes szykuje coś "ekstra" dla ludzi poszukujących absurdalnie mocnej limuzyny.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

Spodziewać się możemy zatem S63 i „czegoś więcej". Ta pierwsza opcja będzie najprawdopodobniej napędzana tak jak dotychczas, 4 litrowym V8. W aktualnej generacji osiąga ona 612 KM i pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 3,5 sekundy. W nowym modelu, dla zasady, te parametry powinny być ciut lepsze.

Ciekawiej się robi na szczycie palety silnikowej. W W223 pojawić się ma „coś ponad S63". Nieoficjalnie wariant ten nazywany jest w internecie S63e lub S73. Będzie to S63 wspomagane silnikiem elektrycznym. Plotki mówią, że taki pakiet ma zapewnić topowej limuzynie nawet... 800 KM.

Mercedes W223 - Taki wariant powinien być najszybszą S-Klasą ever.

W ofercie znajdą się też oczywiście bardziej przyziemne silniki. My jednak z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na temat najmocniejszego wariantu. A Wy?

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł