Maserati MC20
Źródło: Carscoops

Maserati MC20 - włoskie superauto przyłapane w Modenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Sierpnia 2020

Maserati MC20 będzie pierwszym modelem wykorzystującym nowy silnik. W dalszej kolejności „Nettuno” może zagościć w Quattroporte, Levante i Ghibli. „Nettuno” z kątem rozwarcia cylindrów 90 stopni, suchą miską olejową rozwija 630 KM przy 7500 obr/min i 730 Nm momentu obrotowego dostępnego od 3000 obr./min.

Maserati MC20 będzie pierwszym samochodem włoskiej marki z silnikiem umieszczonym centralnie od czasu wydania MC12. Model ten jest też jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku.

Na szczęście czekanie wkrótce dobiegnie końca, ponieważ Maserati kamuflaż z MC20 9 września. Do prezentacji modelu dojdzie w małej ojczyźnie Maserati - Modenie, w ramach wydarzenia o nazwie „MMXX: Czas na śmiałość”.

Auto zostało przyłapane w trakcie testów w pobliżu fabryki Maserati w Modenie przez "paparazzi" portalu Carscoops.

Maserati MC20Maserati MC20
Carscoops.com

Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweWideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweCzytaj dalej

Łatwo byłoby pomylić ten prototyp z jakimś nowym modelem Ferrari, gdybyśmy wcześniej nie widzieli zamaskowanego Maserati.

Proporcje samochodu sportowego z centralnie umieszczonym silnikiem wyglądają idealnie i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć je w pełnej krasie.

Źródłem napędu Maserati MC20 będzie całkowicie nowy 3,0-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, nazywany „Nettuno”. Z kątem 90 stopni między rzędami cylindrów, suchą miską olejową. Motor rozwija 630 KM przy 7500 obr/min i 730 Nm momentu obrotowego dostępnego od 3000 obr./min.

Maserati MC20Maserati MC20
Carscoops.com

Dzięki dużej mocy i ośmiobiegowej dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów Getrag osiągi powinny być więcej niż godne trójzębu Neptuna.

Maserati MC20 będzie pierwszym modelem wykorzystującym ten silnik. W dalszej kolejności „Nettuno” może zagościć w Quattroporte, Levante i Ghibli.

Niewykluczone, że po silniku V6 Maserati MC20 zyska również wariant hybrydowy lub nawet całkowicie elektryczny.

Maserati MC20Maserati MC20
Carscoops.com

Zobacz także:

1. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
2. Już wiemy, dlaczego 11-letni Sebastian wbiegł wprost pod koła furgonetki. Przeszedł przez drzwi awaryjne
3. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców
4. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
5. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”
6. Wideo - Przerażający wypadek. Kobieta po zderzeniu z samochodem wpadła do studzienki kanalizacyjnej

Następny artykuł