Maserati MC20
Źródło: Twitter: @AUTOMOTIVPRESS

Oto jest Maserati MC20. Co wiemy o najnowszym modelu marki z trójzębem?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Września 2020

Maserati planowało zaprezentować swój nowy model w internecie. Teoretycznie się udało...ale za publikację zdjęć nie odpowiada włoska marka. Jak wygląda sportowiec spod znaku trójzęba?

Maserati MC20 - zdjęcia wyciekły do sieci na krótko przed internetową premierą. Co zaskakujące, model nie przypomina niczego, co dotychczas produkowała marka z Bolonii.

Przez wielu model ten uważany był za następcę MC12, ale bliższe zapoznanie się konstrukcją zdradza inne „przeznaczenie” MC20. Zdjęcia opublikowane w Internecie pokazują również wnętrze MC20. W środku bez szaleństw i zaskoczeń. Wewnątrz auta znajdziemy kubełkowe fotele, czy tunel środkowy wykonany z włókna węglowego.

Zamiast tradycyjnego „wybieraka” trybów jazdy mamy przyciski oraz pokrętło do przełączania między różnymi trybami jazdy.

Maserati MC20Maserati MC20
Twitter: @AUTOMOTIVPRESS

Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzoneKierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzoneCzytaj dalej

Tradycyjnie już dla współczesnych modeli, w aucie znajdziemy cyfrowy zestaw wskaźników oraz duży ekran dotykowy służący do obsługi systemu inforozrywki.

To jednak układ napędowy ma sprawić, że ​​nowe Maserati będzie wyjątkowe. Silnik nosi melodyjnie brzmiącą nazwę „Nettuno'' i jest 3-litrowym V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Zaawansowany jednostka posiada układ spalania wstępnego z dwiema świecami zapłonowymi i generuje 621 KM przy 7500 obr/min i 730 Nm. momentu obrotowego w zakresie od 3000 do 5500 obr/min.

Maserati MC20 - Za przeniesienie napędu na tylne koła odpowiada ośmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów marki Getrag.

Maserati MC20Maserati MC20
Twitter: @AUTOMOTIVPRESS

Dzisiaj Grzeje:

1. Wideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłat
2. Chiny chcą opracować "globalny system bezpieczeństwa"

Maserati MC20Maserati MC20
Twitter: @AUTOMOTIVPRESS

Ciężko znaleźć miejsce dla nowego modelu Maserati. Konstrukcja z centralnie umieszczonym silnikiem nakazywałaby konkurencji szukać wśród Ferrari F8 Tributo i McLarena 720S. Problem w tym, że modele te są 100 KM mocniejsze i napędza je V8. Najbliżej zatem MC20 do aktualnie produkowanego Huracana - problem w tym, że wraz z debiutem nowej generacji jego moc wzrośnie. Znakiem czasów przyszłe warianty MC20 mają oferować napęd hybrydowy, a w planach jest nawet wariant całkowicie elektryczny.

Czy nowe superauto spod znaku trójzębu znajdzie miejsce na rynku? Czas pokaże.

Zobacz także:

1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Justyna Żyła znów bezlitosna dla Piotra Żyły? Tym razem ma chodzić o ich dzieci, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
3. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
4. Wideo - Motocyklista z Zabrza igrał ze śmiercią. O krok od wielkiej tragedii
5. 18-latek cieszył się prawkiem pół roku. Będzie Musiał Wsiąść w autobus
6.Żołnierz trzymał parasol nad o. Rydzykiem? Zdjęcie wywołało oburzenie

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł