Kierowco czekają cię spore zmiany
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco, czeka cię rewolucyjna zmiana. Gigantyczne ułatwienia dla kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Sierpnia 2020

Prawo jazdy jest najważniejszym dokumentem dla każdego kierowcy. Ministerstwo Cyfryzacji już wkrótce widocznie zmieni przepisy w kodeksie drogowym. Nie chodzi tylko i wyłącznie o prawo jazdy w wersji mobilnej. Nowości czekają zmotoryzowanych i dotyczą one punktów karnych.

Prawo jazdy będziemy mogli zostawić w szafie. Rewolucja czeka każdego kierowcę.

Nowe przepisy mają znacząco ułatwić życie polskim kierowcom. Już wkrótce dokument uprawniający do jazdy będziemy mogli zostawić w domu. Nie wiadomo kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Ministerstwo Cyfryzacji i Infrastruktury przygotowuje, dla nas kierowców sporą liczbę zmian. Mają znacząco ułatwić życie kierującym, którzy wkrótce swój dokument prawa jazdy zostawią w domu.

Dotychczas za fizyczny brak dokumentu groził mandat, jednak w tym roku taki stan rzeczy ma ulec zmianie. Nie będzie obowiązku wożenia prawa jazdy. Ten dokument zostanie zastąpiony przez wersję mobilną. Prawko będzie dostępne w specjalnej aplikacji na smartfony.

Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweWideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweCzytaj dalej

Za pomocą aplikacji będziemy mogli sprawdzić stan naszych punktów karnych, które udało nam się zgromadzić.

Prawo jazdy w mObywatelu to kolejny ważny element rozwoju tej aplikacji. Stale pracujemy nad tym, aby ją udoskonalać. Użytkownicy to doceniają. mObywatela w swoich telefonach ma już ponad 1,35 mln Polaków. mObywatel to swoisty wirtualny portfel na dokumenty, do którego regularnie dokładamy nowe elementy-mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Zobacz także:

1. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

2. Wideo - Kierowca BMW dotkliwie pobił pieszego. Powód bójki jest skandaliczny

3. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

4. Skandal - Jednak nie ukradziono 12-latce aparatu? Prawda okazała się zupełnie inna

5. Przerażający wypadek w Wielkopolsce. Zginęły dwie osoby a kilka zostało rannych

Następny artykuł