Hyundai Tucson
Źródło: Photo by Hyundai

Hyundai Tucson w wersji N line wygląda imponująco. Usportowiony model ma być hitem sprzedaży

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Stycznia 2021

Hyundai oficjalnie przedstawił usportowioną wersję N line kultowego modelu Tucson. Na pierwszy rzut oka, samochód wyróżnia się dynamicznym, a zarazem agresywnym designem. Sportowe DNA jest szczegółowo podkreślone i ma przyczynić się do zwiększenia liczby sprzedanych egzemplarzy.

Hyundai pokazał nowego Tucsona w wersji N Line. Kompaktowy SUV wygląda bardzo obiecująco.

Koreańczycy zacierają ręce. Wpuszczają na rynek nową odsłonę najbardziej kasowego modelu w swojej ofercie. Usportowiony Tucson ma nawiązać do starszych wersji i stać się prawdziwym hitem sprzedażowym, nie tylko na starym kontynencie.

Wersja N Line, czyli nowa generacja kultowego modelu w sportowym wydaniu, łączy w sobie agresywny design, wygodę oraz ważną w dzisiejszych czasach ergonomię. Ostra linia nadwozia, powoduje, że samochód jest postrzegany jako drapieżny, a zarazem bardzo elegancki kompaktowy SUV.

Osłona chłodnicy jest wyższa i szersza niż w bazowym modelu. Szczególną uwagę poświęcono dopracowaniu szczegółów. Mowa o ulepszeniu parametrycznych wzorów, które tworzą dodatkowe obicia na elementach grilla w zależności od kąta padania światła.

Tucson N

Warto podkreślić, że przyszły właściciel będzie mógł wybrać kolor nadwozia spośród 7 dostępnych barw. Warto dodać, że będzie dostępny wyjątkowy dach w kolorze Phantom Black, który może występować opcjonalnie z pięcioma kolorami nadwozia.

Makabryczny wypadek na przejściu kolejowym. Ciężarówka wjechała wprost pod rozpędzony pociągMakabryczny wypadek na przejściu kolejowym. Ciężarówka wjechała wprost pod rozpędzony pociągCzytaj dalej

Wnętrze nowego modelu jest bardzo ekstrawaganckie. Dominuje w nim sportowa stylistyka, która jest podkreślona poprzez sportowe fotele z logo N, wykończone czarnym zamszem i skórą oraz czerwonymi przeszyciami.

Tucson N

Pozostałe elementy wyposażenia, które wyróżniają wersję N Line to metalowe nakładki na pedały, podnóżek, a także listwy progowe oraz czarna podsufitka.

Należy podkreślić, że wersja N, podobnie jak standardowy model jest dostępna z z elektronicznie sterowanym zawieszeniem (ECS), które zapewnia dodatkową elastyczność na drodze. Wszystko po to by zapewnić kierowcy jak najlepsze doznania podczas jazdy. Komfort oraz bezpieczeństwo ponad wszystko!

Wersja N Line jest dostępna w kilku wariantach układu napędowego, różniącymi się zarówno pod względem mocy, jak i wydajności. Jednak wszystkie łączy jedna, wspólna cecha. Każdy z nich jest oparty na silniku benzynowym 1.6 T-GDI Smartstream.

  • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 KM)
  • 1.6 T-GDI Hybrid (230 KM)
  • 1.6 T-GDI 7DCT 48V (180 KM)
  • 1.6 T-GDI 7DCT 48V (150 KM)
  • 1.6 T-GDI 6MT (150 KM)

Co najważniejsze Hyundai Tucson N Linei będzie dostępny w Europie już od wiosny 2021 roku. Warto dodać, że warianty hybrydowe i hybrydowe typu plug-in pojawią się latem.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł