ZDrogi.pl
Hyundai Ioniq 5

Hyundai

"Wyciekła" specyfikacja nowego Hyundaia Ioniq 5. Pojawiła się omyłkowo na oficjalnej stronie

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Hyundai postanowił utworzyć nową markę, która będzie skupiać się na oferowaniu pojazdów elektrycznych - Ioniq. Wkrótce zadebiutuje pierwszy model marki, czyli Ioniq 5. Na austriackiej stronie producenta "przypadkowo" pojawiła się specyfikacja po

Wygląda na to, że austriacki oddział Hyundaia czeka reprymenda. Na oficjalnej stronie marki „przypadkowo” pojawiły się kluczowe szczegóły dotyczące nadchodzącego pojazdu elektrycznego Hyundaia. Pojazd będzie pierwszym modelem nowej marki Ioniq, która została wydzielona, aby oferować samochody elektryczne. Pierwszym modelem będzie „5".

Pojazd elektryczny będzie miał moc 313 KM, a Hyundai dąży do zasięgu (według normy WLTP) wynoszącego 280 mil (450 km) - mniej więcej takiego samego jak Porsche Taycan. Według specyfikacji osiągnięcie 60 mil na godzinę (96 km/h) zajmie 5,2 sekundy.

Hyundai zdradził specyfikację pierwszego modelu nowej marki

Dzięki szybkiej ładowarce 800 V Ioniq 5 będzie w stanie naładować baterie od 20% do 80% w zaledwie 15 minut. W specyfikacji podkreślono również, że będzie miał również dach z panelem słonecznym, który pomoże ładować akumulatory - prawdopodobnie jednak rozwiązanie te będzie odpowiedzialne, np. za zasilanie klimatyzacji.

Wszystko to jest zgodne z informacjami, które pojawiły się na stronie do rezerwacji modelu utworzonej przez Hyundai Austria. Strona miała umożliwić zainteresowanym kupującym wpłacenie depozytu w wysokości 1000 euro, aby zarezerwować miejsce sprzedaży online.

Hyundai już usunął materiały ze strony

Takie „wycieki” to coraz bardziej popularny sposób na wzbudzenie emocji nowymi modelami przez producentów samochodów. W ramach strony można zarezerwować jeden z pierwszych 150 egzemplarzy wersji „First Edition”.

Wyciek sugeruje również, że Ioniq 5 będzie miał 182,3 cala długości (463 cm), czyli będzie o 15 cm krótszy niż Santa Fe i 45 cm dłuższe niż Kona. Ioniq 5 powstanie na nowej platformie E-GMP EV Hyundaia.

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >