Hyundai Ioniq 5
Źródło: Hyundai

„Wyciekła” specyfikacja nowego Hyundaia Ioniq 5. Pojawiła się omyłkowo na oficjalnej stronie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Grudnia 2020

Hyundai postanowił utworzyć nową markę, która będzie skupiać się na oferowaniu pojazdów elektrycznych - Ioniq. Wkrótce zadebiutuje pierwszy model marki, czyli Ioniq 5. Na austriackiej stronie producenta "przypadkowo" pojawiła się specyfikacja pojazdu.

Wygląda na to, że austriacki oddział Hyundaia czeka reprymenda. Na oficjalnej stronie marki „przypadkowo” pojawiły się kluczowe szczegóły dotyczące nadchodzącego pojazdu elektrycznego Hyundaia. Pojazd będzie pierwszym modelem nowej marki Ioniq, która została wydzielona, aby oferować samochody elektryczne. Pierwszym modelem będzie „5".

Pojazd elektryczny będzie miał moc 313 KM, a Hyundai dąży do zasięgu (według normy WLTP) wynoszącego 280 mil (450 km) - mniej więcej takiego samego jak Porsche Taycan. Według specyfikacji osiągnięcie 60 mil na godzinę (96 km/h) zajmie 5,2 sekundy.

Hyundai zdradził specyfikację pierwszego modelu nowej marki

Dzięki szybkiej ładowarce 800 V Ioniq 5 będzie w stanie naładować baterie od 20% do 80% w zaledwie 15 minut. W specyfikacji podkreślono również, że będzie miał również dach z panelem słonecznym, który pomoże ładować akumulatory - prawdopodobnie jednak rozwiązanie te będzie odpowiedzialne, np. za zasilanie klimatyzacji.

Hyundai postanowił utworzyć nową markę, która będzie skupiać się na oferowaniu pojazdów elektrycznych - Ioniq. Wkrótce zadebiutuje pierwszy model marki.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wszystko to jest zgodne z informacjami, które pojawiły się na stronie do rezerwacji modelu utworzonej przez Hyundai Austria. Strona miała umożliwić zainteresowanym kupującym wpłacenie depozytu w wysokości 1000 euro, aby zarezerwować miejsce sprzedaży online.

Hyundai już usunął materiały ze strony

Takie „wycieki” to coraz bardziej popularny sposób na wzbudzenie emocji nowymi modelami przez producentów samochodów. W ramach strony można zarezerwować jeden z pierwszych 150 egzemplarzy wersji „First Edition”.

Wyciek sugeruje również, że Ioniq 5 będzie miał 182,3 cala długości (463 cm), czyli będzie o 15 cm krótszy niż Santa Fe i 45 cm dłuższe niż Kona. Ioniq 5 powstanie na nowej platformie E-GMP EV Hyundaia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł